Wczorajszy mecz Polaków z reprezentacją Rosji podczas XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera przyniósł wiele emocji. Odmłodzony skład biało-czerwonych był już pod ścianą, ale ostatecznie młodzi zawodnicy pokazali, że warto na nich stawiać. Po dwóch przegranych setach, doprowadzili do remisu i w tie0breaku pokonali ekipę Sbornej.

Grzegorz Łomacz, kapitan reprezentacji Polski:

To zwycięstwo smakuje troszeczkę inaczej. Byliśmy już pod ścianą, ale zdołaliśmy wygrać grając przede wszystkim młodymi chłopakami, co jest bardzo budujące. Cieszę się, że mogłem zadebiutować w roli kapitana i mam nadzieję, że Michał Kubiak teraz będzie wiedział jak wyprowadzać zespół z opresji (śmiech).

Ferdinando de Giorgi, trener reprezentacji Polski:

Dziękuję bardzo za gratulacje od trenera Rosjan. Turniej można ocenić pozytywnie – nie tylko ze względu na wynik. Zadawałem sobie dużo pytań przed Mistrzostwami Europy i niewiadomych jest coraz mniej. Cieszy mnie reakcja zespołu na dwa przegrane sety. To pokazuje zaufanie wśród zawodników.

Co do decyzji odnośnie składu na Mistrzostwa Europy, potrzebuję jednej nocy na przemyślenia.

Sergey Grankin, kapitan reprezentacji Rosji:

Mecz był dla nas bardzo ciężki. Przede wszystkim w przyjęciu nie szło nam najlepiej, ale poprawimy to do Mistrzostw Europy.

Sergey Shliapnikov, trener reprezentacji Rosji:

Chciałbym pogratulować zwycięstwa Polakom. Zaczęliśmy dobrze ten mecz, ale po 10-minutowej przerwie straciliśmy koncentrację i popełnialiśmy coraz więcej błędów.

inf.prasowa