Dosłownie kilka chwil dzieli nas od pierwszego meczu naszej reprezentacji w tegorocznej edycji Ligi Światowej, a tym samym do spotkania z rosyjską drużyną, z którą zmierzymy się już na starcie. Przyjrzyjmy się bliżej podopiecznym trenera Voronkova.

 

Złoty medal Ligi Światowej zawisł już kilkakrotnie na szyjach rosyjskich siatkarzy. Często było to jednak srebro i brąz. Rosjanie podchodzą do tego turnieju z lekkim dystansem i zazwyczaj traktują go jak rozgrzewkę przed główną imprezą sezonu, jednak celem jest dostanie się do etapu finałowgo. I w tym roku jest tak samo. Według szkoleniowca Sbornej, głównym zamierzeniem na tę edycję jest sprawdzenie swoich sił na brazylijskich parkietach, na których rozegrany zostanie finał. Będzie to sprawdzian przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro.

 

fot. fivb.org

 

Rosjanie wystąpią w grupie B, w której zmierzą się z Polską, Iranem i USA. Pierwszy mecz rozegrają z naszymi reprezentantami już w tym tygodniu. Jednak w Gdańsku zabraknie najbardziej kontrowersyjnego siatkarza – Alexey’a Spiridonova. Przez jednych znienawidzony, przez drugich uwielbiany przyjmujący pauzuje przez dwa spotkania.

Andrey Voronkov do składu reprezentacji powołał kilka nowych twarzy, ale nie zabrakło takich legend, jak Mikhaylov, Verbov, Muserskiy, Grankin czy, wcześniej wspominany, Spiridonov. Drużyna rozpoczęła przygotowania na początku maja w Nowogorsku.

 

 

fot: fivb.org

 

Skład Sbornej na Ligę Światową 2015:

Rozgrywający: Sergey Antypkin, Sergey Grankin, Alexander Butko, Igor Kolodinsky

Środkowi: Alexsander Abrosimov, Andrey Ashchev, Artem Volvich, Ilia Vlasov, Dmitry Muserskiy, Artem Smoliar

Przyjmujący: Alexey Spiridonov, Sergey Savin, Sergey Tetyukhin, Alexander Markin, Denis Biriukov, Dimitry Ilinykh, Dimitry Ilinykh

Atakujący: Pavel Moroz, Nikolay Pavlov, Maxym Mikhaylov, Pavel Kruglov

Libero: Roman Bragin, Alexey Verbov, Alexey Obmochaev, Roman Martynyuk