Wczoraj Polacy pewnie pokonali Belgów, a dzisiaj męczyli się ze Słoweńcami. Ostatecznie wygrali w czterech setach, ale spotkanie obfitowało w zepsute zagrywki i błędy po obu stronach siatki.

SET I:

Od zagrywki zaczynają Polacy, serwuje Fabian Drzyzga. Słoweńcy atakują w siatkę, 0:1. Gasparini plasuje, 1:1. Kurek w aut, Polacy proszą o challenge, atak atakującego po bloku i punkt dla nas, 1:2. Urnaut kiwa z drugiej linii, 2:2. Gasparini serwuje daleko poza boisko, 2:3. Bieniek popełnia ten sam błąd, 3:3. Mika z lewego skrzydła, 3:4. As Bartka Kurka, 3:5. Ale poprawka polskiego atakującego w aut, 4:5. Kurek zablokowany przez trzech rywali, 5:5. Kubiak z drugiej linii, 5:6. Kurek w kontrze wybija piłkę po bloku, 5:7. Gasparini atakuje w aut, 5:8. Pierwsza przerwa techniczna.

Słoweńcy nie przyjmują zagrywki Mateusza Miki, 5:9. Urnaut po skosie w aut, 5:10. Czas dla trenera Gianiego. Tym razem kapitan Słoweńców punktuje, 6:10. Vincic serwuje w aut, 6:11. Gasparini obija ręce Polaków, 7:11. Kiwka Fabiana Drzyzgi, 7:12. Niedokładność w dograniu piłki po naszej stronie i punkt dla rywali, 8:12. Mika z drugiej linii, 8:13. Skutecznie Słoweńcy z prawej strony, 9:13. Gasparini serwuje w taśmę, 9:14. Pajenk ze środka w aut, Słoweńcy proszą o challenge, decyzja zmieniona z czym nie mogą się zgodzić Polacy, 10:14. Cebulj psuje serwis, 10:15. Kolejny as Bartka Kurka! 10:16. Druga przerwa techniczna.

Po czasie skuteczny Gasparini, 11:16. Kurek w aut, 12:16. Autowa zagrywka Pajenka, 12:17. Kurek zablokowany w kontrze. Vincic psuje serwis, 13:18. Urnaut obok bloku, 14:18. Kubiak bez bloku w aut, 15:18. Bieniek zablokowany, 16:18. Antiga prosi o czas. Urnaut zagrywa w aut, 16:19. Dobry flot Fabiana Drzyzgi i mamy kolejny punkt, 16:20. Czas dla Słoweńców. Po przerwie zagrywka naszego rozgrywającego ląduje poza boiskiem, 17:20. Bieniek punktuje ze środka, 17:21. Pojedynczy blok Bartka Kurka! 17:22. Pajenk atakuje w aut, Słoweńcy proszą o challenge, decyzja utrzymana 17:23. Kubak zagrywa poza boisko, 18:23. Bieniek atakuje ze zgiętej ręki i zostaje zatrzymany, 19:23. Mika kiwa ponad blokiem, 19:24. Setbol dla Polaków. Punkt dla naszych, Słoweńcy chcą sprawdzić czy było boisko, decyzja zmieniona, 20:24. Druga piłka setowa dla biało-czerwonych. Dobra zagrywka Klemena Cebulja, 21:24. Trzeci setbol dla naszych. Kurek kończy pierwszą partię, 21:25.

SET II:

Świetny atak Kubiaka na rozpoczęcie drugiego seta, 0:1. Mika w kontrze, 0:2. Zagrywka Drzyzgi w aut, 1:2. Gasparini w kontrze obija polski blok, 2:2. Ponownie atakujący Słowenii, 3:2. Łomacz zmienia Drzyzgę. Kubiak obija blok naszych rywali, 3:3. Dobrze w ataku Cebulj, 4:3. Mika mocno po bloku, 4:4. As Mateusza Bieńka, 4:5. Kłos źle dogrywa przechodzącą piłkę, co wykorzystują rywale, 5:5. Vincic kiwa, 6:5. W aut zagrywa Cebulj, 6:6. A w siatkę Kurek, 7:6. Festiwal zepsutych zagrywek kontynuuje Pajenk, 7:7. I Mika, 8:7. Pierwsza przerwa techniczna.

Sprytna kiwka Kubiaka, 8:8. Koncilja bez bloku w aut, 8:9. Kurek wyśmienicie w kontrze, 8:10. Przepychanka na siatce, punkt dla naszych, Słoweńcy proszą o challenge, decyzja – akcja powtórzona. Cebulj z drugiej linii, 9:10. Dobrze Słoweńcy ze środka, 10:10. Kurek myli się w ataku, 11:10. Czas dla trenera Antigi. Na boisko wraca Drzyzga. Kubiak mocno i skutecznie, 11:11. Autowa zagrywka Drzyzgi, 12:11. Mika z drugiej linii, 12:12. Cebulj skutecznie po bloku Polaków, 13:12. Kurek wybija piłkę po rękach rywali, 13:13. Cebulj przebija się na naszą stronę, 14:13. Nie bronią ataku Miki Słoweńcy, 14:14. Kurek serwuje w siatkę, 15:14. Kurek pewnie atakuje z drugiej linii, 15:15. Serwis Miki poza boisko, 16:15. Druga przerwa techniczna.

Dłuższą akcję kończy Kurek, 16:16. Kubiak w kontrze, 16:17. Kolejnej kontry nasz kapitan nie wykorzystuje, 17:17. Urnaut psuje serwis, 17:18. Kapitan Słoweńców skuteczny z drugiej linii, 18:18. Kubiak z prawej strony, 18:19. Autowa zagrywka biało-czerwonych, 19:19. Dobrze Bieniek ze środka, 19:20. Gasparini po rękach Polaków, 20:20. Kubiak z szóstej strefy, 20:21. Czas dla Słoweńców. Kurek serwuje daleko w aut, 21:21. A Pajenk w siatkę, 21:22. Mocno Urnaut, 22:22. As Vincica, 23:22. Przerwa na życzenie trenera Antigi. Tym razem rozgrywający Słowenii w aut, 23:23. Kozamernik daje setbola naszym rywalom, 24:23. Ale Urnaut serwuje w siatkę, 24:24. Kubiak w kontrze bez bloku w aut, 25:24. Kolejna zagrywka zepsuta przez Słoweńców, 25:25. Zaskoczeni nasi rywale serwisem Kubiaka, 25:26. Czas dla trenera Gianiego. Kapitan Polaków serwuje w siatkę, 26:26. Kubiak nie przyjmuje, 27:26. Ale Gasparini psuje, 27:27. Tak jak i Bieniek, 28:27. Urnaut dotyka siatki, 28:28. Gasparini po prostej, 29:28. Mika po antence, 30:28.

SET III:

Pierwsze oczko w trzeciej partii dla naszych rywali, 1:0. Skutecznie Kubiak, 1:1. Pajenk po rękach Bieńka, 2:1. Mika z lewego ataku, 2:2. Mika tym razem po skosie, 2:3. Kończy Vincic, 3:3. Ponownie Mika, tym razem radzi sobie z potrójnym blokiem, 3:4. Skutecznie Gasparini, 4:4. Zagrywka Pajenka w aut, 4:5. Miki także, 5:5. Ale polski przyjmujący za to skutecznie z drugiej linii, 5:6. Cebulj w kontrze, 6:6. Urnaut psuje zagrywkę, 6:7. Cebulj po skosie, 7:7. Kozamernik też zepsuł serwis, 7:8. Pierwsza przerwa techniczna.

Urnaut na czystej siatce, 8:8. Mika wypycha piłkę po rękach rywali, 8:9. Bieniek psuje zagrywkę, 9:9. Urnaut zatrzymany w kontrze, 9:10. Poprawka kapitana Słowenii już skuteczna, 10:10. Pajenk psuje serwis, 10:11. Gasparini zablokowany, 10:12. Skrót Miki ląduje w siatce, 11:12. Kiwa Drzyzga, 11:13. Gasparini po bloku, 12:13. Mika z szóstej strefy, 12:14. Kozamernik wybija po bloku, 13:14. Cebulj w kontrze, 14:14. Kontra Słoweńców, 15:14. Autowa zagrywka Kozamernika, 15:15. Gasparini trafia Zatorskiego, 16:15. Druga przerwa techniczna.

Mika skutecznie na lewym skrzydle, 16:16. Ponownie nasz przyjmujący punktuje, 16:17. Tym razem Mika się myli, Polacy proszą o challenge, decyzja utrzymana, 17:17. Piłka zatańczyła na siatce po ataku Kurka i punkt dla biało-czerwonych, 17:18. Ale zagrywka atakującego Polski w siatkę, 18:18. Pajenk przekracza linię przy serwisie, 18:19. Konarski i Łomacz za Drzyzgę i Kurka. Dobry flot Miki, 18:20. Czas dla Słowenii. Zablokowany Cebulj, 18:21. Gasparini przekracza linię trzeciego metra w ataku, 18:22. Drugi czas dla naszych rywali. Psuje serwis Mika, 19:22. Skutecznie Kubiak, 19:23. Zatrzmany Tine Urnaut, 19:24. Sket skutecznie zaraz po wejściu na boisko, 20:24. Drugi setbol dla Polaków. Złe rozegranie Konarskiego, 21:24. Zablokowany Konarski, 22:24. Wracają Drzyzga i Kurek. Nie kończą Polacy, Cebulj w kontrze, 23:24. Czas dla Antigi. Kurek w taśmę bez bloku, biało-czerwoni proszą o challenge, decyzja utrzymana, remis, 24:24. Bieniek atakuje w aut, 25:24. Druga przerwa dla Polaków. Kończy Kubiak, 25:25. Cebulj zatrzymany, 25:26. Poprawka przyjmującego Słowenii skuteczna, 26:26. Kurek kończy sytuacyjną piłkę, 26:27. Kurek w kontrze, 26:28.

SET IV:

Mika rozpoczyna od dobrego ataku z drugiej linii, 0:1. Długą akcję kończy Cebulj, 1:1. Przyjmujący Słowenii w kontrze wybija piłkę po bloku, 2:1. Blok na Gasparinim, 2:2. Podwójne odbicie Vincica, 2:3. Żółta kartka dla Bartka Kurka. Bieniek blokuje Pajenka, 2:4. Gasparini zatrzymany przez Mikę, 2:5. Czas dla naszych rywali. Kiwka Miki, 2:6. Gasparini przedziera się przez nasz blok, 3:6. Słoweńcy nie wykorzystują darmowej piłki, ale ich trener prosi o challenge, decyzja utrzymana, 3:7. Dobra zagrywka Bieńka, 3:8. Pierwsza przerwa techniczna.

Żółta kartka dla trenera naszych rywali. Kłos w kontrze, 3:9. Cebulj zablokowany, 3:10. Bardzo dobry okres gry Polaków – kolejna dobra zagrywka Bieńka, 3:11. I jeszcze jeden as, 3:12. Dobrą passę biało-czerwonych kończy atak Gaspariniego, 4:12. Kurek atakuje w aut, 5:12. Poprawka polskiego atakującego skuteczna, 5:13. Gasparini zatrzymany naszym blokiem, 5:14. Czas dla Słoweńców. Urnaut po taśmie w aut, 5:15. Przedziera się przez naszych blokujących Gasparini, 6:15. Kolejne oczko dla biało-czerwonych, 6:16. Druga przerwa techniczna.

Piłka rzucona po naszej stronie, 7:16. Świetnie atakuje Kurek, 7:17. Gasparini bez bloku w aut, 7:18. Kłos psuje serwis, 8:18. Bieniek ze środka, 8:19. Kozamernik odpowiada tym samym, 9:19. Kolejny dobry atak Polaków, 9:20. Pajenk zablokowany, 9:21. Punkt dla Słoweńców, 10:21. Cebulj skutecznie obija ręce Polaków, 11:21. Autowa zagrywka Gaspariniego, 11:22. Szalpuk za Kubiaka. Gasparini po rękach blokujących, 12:22. Nieczyste odbicie Fabiana Drzyzgi, 13:22. Słoweńcy psują zagrywkę, 13:23. Urnaut zatrzymany, 13:24. Meczbol dla Polaków. Kończy Kurek zagrywką, 13:25.

Słowenia: PAJENK Alen (2), GASPARINI Mitja (16), VINCIC Dejan (5), KONCILJA Danijel (2), URNAUT Tine (9), CEBULJ Klemen (18) i KOVAČIČ Jani (L) oraz KOZAMERNIK Jan (3), SKET Alen (1), ROPRET Gregor

Polska: KUREK Bartosz (18), KŁOS Karol (5), BIENIEK Mateusz (10), DRZYZGA Fabian (3), KUBIAK Michał (13), MIKA Mateusz (21) i ZATORSKI Paweł (L) oraz KONARSKI Dawid, ŁOMACZ Grzegorz, BUSZEK Rafał (2), SZALPUK Artur