Polscy juniorzy nieudanie rozpoczęli Mistrzostwa Świata Juniorów rozgrywane w Meksyku. W nocy polskiego czasu w inauguracyjnym meczu przegrali z reprezentacją Rosji! Rosjanie pewnie wygrali swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata juniorów, pokonując biało-czerwonych 3:0. Niestety Polacy mimo walki nie byli w stanie wyrwać rywalom choćby jednego seta.

Pierwszego seta nasi zawodnicy rozpoczęli dość niepewnie. Rosjanie szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi, którą dowieźli do końca partii, którą ostatecznie wygrali do 23. Dwie pozostałe odsłony meczu momentami wyglądały bardzo obiecująco, gdyż Polacy wygrywali momentami różnicą czterech punktów. Biało-czerwoni niestety przy remisach w końcówkach setów nie mogli wypracować sobie przewagi i to Rosjanie mimo prostej lecz skutecznej gry mogą cieszyć się z triumfu nad naszą reprezentacją…

Polska: Marcin Komenda (2), Paweł Halaba (10), Bartłomiej Lemański (7), Aleksander Śliwka (10), Paweł Gryc (4), Bartłomiej Mordyl (1), Jakub Popiwczak (L) – Dominik Depowski, Krzysztof Bieńkowski, Rafał Szymura, Marcin Kania (2), Bartłomiej Lipiński (11)

Trener: Jakub Bednaruk

Rosja: Pavel Pankov (2), Aleksandr Melnikov (2), Maxim Belogortcev (6), Aleksander Kimerov (11), Dmitry Volkov (17), Denis Bogdan (15), Evgenii Andreev (L) – Kirill Ursov (1), Roman Zhos

Trener: Mikhail Nikolaev