Po prowadzeniu zespołu Zjednoczonych Emiratów Arabskich w latach 2012-2014, Grzegorz Ryś teraz trenuje zespół Egiptu w Mistrzostwach Świata Juniorów, rozgrywanych w Meksyku.

fot. fivb.org

Zaledwie kilka tygodni temu był na Mistrzostwach Świata Kadetów, gdzie Egipt zajął miejsce 9. Kilku zawodników z tego zespołu pojechało na północ Meksyku na obóz treningowy przed rozpoczęciem czempionatu juniorów.

– To dla nas bardzo ważne przyjechać tu wcześniej, aby się zaadaptować – powiedział Ryś po zakończeniu tygodniowego obozu w Baja California High Performance Centre. – Jestem bardzo zadowolony z tego obozu, ponieważ daliśmy z siebie wszystko i mam także nadzieję, że dobrze zaadaptowaliśmy się do turnieju.

Egipcjanie rozegrali serii sparingów i odbywali sesje treningowe z innymi reprezentacjami obecnymi w Tijuanie, takimi jak Kanada, Chiny, Japonia, Włochy i gospodarze Mistrzostw Świata – Meksyk.

Teraz jesteśmy zaznajomieni z halą meczową – dodaje trener. – To bardzo fajna hala i wszystko było zorganizowane bardzo dobrze, od kiedy tu jesteśmy. Jesteśmy gotowi do naszego pierwszego meczu.

Egipt zagra z Meksykiem w piątek po ceremonii otwarcia. Niektórzy zawodnicy, jak Ahmed Saleh i Abdelrahman Abouelella grali w regionie Baja California wcześniej, uczestnicząc w Mistrzostwach Świata U19 dwa lata temu.

Egipt grał z Meksykiem w lipcu 2013 roku w Mexicali i zakończył spotkanie w czterech setach 3:1 (20:25, 25:28, 25:28, 29:27). Wtedy trenerem zespołu był Mohamed Ellakany.