Trener reprezentacji Holandii, Gido Vermeulen, powiedział, że jego zespół musiał pracować ciężej niż wczoraj, aby pokonać Finlandię 3:1, ale zasłużył on na zwycięstwo.

Gido Vermeulen, trener Holandii:

Finlandia grała naprawdę dobrze w pierwszym secie. Zaczęli z Ojansivu i mieliśmy problemy z odczytaniem jego gry. Od drugiej partii poprawiliśmy swoją grę. Nasze indywidualne umiejętności zrobiły w tym momencie różnicę. W trzecim i czwartym secie zagraliśmy bardzo dobrze. Byliśmy w stanie dobrze zaprezentować się na zagrywce, a nasz blok wspaniale pracował. Finlandia grała w zeszłym roku na Mistrzostwach Świata i ma lepszą pozycję w światowym rankingu. Więc możemy być usatysfakcjonowani tymi dwoma zwycięstwami.

Nimir Abdelaziz, kapitan Holandii:

Zachowaliśmy spokój, nawet kiedy nam nie szło. Jeśli poprawimy poziom naszej gry, będziemy lepszym zespołem. Pokazaliśmy to w dalszej części meczu. Myślę, że walka o pierwsze miejsce w grupie rozstrzygnie się pomiędzy nami a Belgami. Ale najpierw musimy się skupić na następnych meczach z Portugalią i Finlandią.

Tuomas Sammelvuo, trener Finlandii:

Nie winię mojego zespołu za ten mecz. Każdy dawał z siebie wszystko, ale Holandia była zbyt silna w ten weekend. Zaczęliśmy naprawdę dobrze, ale kiedy Holendrzy zaczęli lepiej serwować, mieliśmy problemy. Ponieważ nasze przyjęcie nie było optymalne, naszym atakującym trudno było umieścić piłkę w boisku przeciwnika.

Antti Siltala, kapitan Finlandii:

Dzisiejszy mecz był prawie taki sam jak wczorajszy, chociaż nasz dobry początek trwał trochę dłużej. Tak jak wczoraj mieliśmy problemy z kontrolowaniem zagrywki Holendrów.