Wicemistrzowie Polski od 11 sierpnia przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Jednym z elementów tych przygotowań będą sparingi z Krispolem Września, które zostaną rozegrane w nadchodzący weekend.

Pomysł na sparing z Krispolem Września narodził się w momencie wypożyczenia Moustaphy M’Baye do tego zespołu. Pierwszoligowa drużyna rozpoczęła przygotowania do nadchodzących rozgrywek dwa tygodnie wcześniej. Dla obu ekip mecze te będą dobrą okazją do sprawdzenia swojej formy. – Na ten mecz umówiliśmy się już przy okazji wypożyczenia Mustiego. Po czterech tygodniach przygotowań chcę po raz pierwszy sprawdzić swój zespół w meczu kontrolnym i już teraz wprowadzić go w rytm grania co tydzień. Zagramy w obiekcie, w którym na co dzień trenujemy. Będzie to dla nas dobry test – komentuje Andrea Anastasi, trener gdańszczan.

Pojedynki z Krispolem Września zaplanowano na 4 i 5 września. Piątkowy mecz rozpocznie się o godzinie 18:00, natomiast sobotni o 12:00, oba zostaną rozegrane w sali treningowej ERGO Areny. Wstęp na te spotkania jest bezpłatny, jednak klub zastrzega, że liczba widzów na jednym nie może przekroczyć 299 osób.

Kolejne sparingi gdańszczanie rozegrają tydzień później, 10 i 11 września, a ich rywalami będzie Indykpol AZS Olsztyn. Mecze również odbędą się w ERGO Arenie.