Kanadyjczycy pokonali Argentynę 3:0 jednak przyznają, że rywale sprawili im dużo problemów. –  Zajęło nam trochę czasu żeby nadrobić zaległości i złapać ich rytm gry. – powiedział kapitan reprezentacji Kanady.

Argentyńczycy zaczęli spotkanie od wysokiego pułapu wychodząc szybko na prowadzenie 4:0. Dopiero Gavin Schmitt przywrócił Kanadyjczyków do gry, a włączenie się do walki Perrin pozwoliło podopiecznym trener Hoag’a wygrać pierwszą odsłonę. – Spodziewaliśmy się, że wyjdą na boisko i od początku będą walczyli o zwycięstwo, są bardzo szybką drużyną. Byliśmy na to przygotowani, ale popełniliśmy dużo niewymuszonych błędów, co sprawiło nam nieco problemów. Jutro musimy być gotowi na walkę z nimi. – przyznaje szkoleniowiec.

Myślę, że wykorzystaliśmy dobrą pracę, kiedy przetrwaliśmy ich natarcie na początku meczu. Wróciliśmy do gry. Zajęło nam trochę czasu żeby nadrobić zaległości i złapać ich rytm gry, myślę, że mogliśmy zrobić to znacznie lepiej. Jutro wrócą jeszcze silniejsi, dlatego musi być bardzo skupieni. – dodaje Gavin Schmitt.

Drugi set to była wyrównana walka obu drużyn od początku partii, a wynik rozstrzygnęła gra na przewagi. W trzeciej odsłonie zawodnicy z Kraju Klonowego Liścia chcieli czym prędzej dopisać kolejne zwycięstwo do swojego dorobku i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili już 8:3, Argentyńczycy nie zdołali dogonić rywali i odmienić losow spotkania. – Szło nam dobrze w pierwszym secie. Niestety w trzecim nie graliśmy już tak dobrze, jak w dwóch poprzednich. Myślę, że wynik 3:0 wydaje się nierealistyczny, kiedy spojrzymy, jak wyrównane były te sety. Kanada jest dobrą drużyną i bronią znacznie lepiej niż my. Obejrzymy wideo i zobaczymy, co musimy poprawić na jutrzejszy mecz. – zakończył Deman Gonzalez.

Myślę, że to był dobry mecz. Pojawiło się dużo błędów, ale dobrze poruszaliśmy się po boisku, wykonując dużo ataków. W końcówce mieliśmy dosyć jasną sytuację, a mimo to nie udało nam się wygrać. Mamy coś nad czym musimy popracować. – powiedział Julian Alvarez, asystent trenere reprezentacji Argentyny.