W ostatnim meczu Argentyna pokonała reprezentację Kanady w czterosetowym spotkaniu. Poniżej prezentujemy wypowiedzi trenerów i zawodników obydwóch drużyn.

 

Frederic Winters, kapitan Kanady: Argentyna dobrze zagrywała, popełniała błędy tylko w 2 secie. Nie mogliśmy odnaleźć naszego rytmy gry. My po prostu nie graliśmy na tyle dobrze, aby wygrać. Jestem pewien, że będziemy mieć kłopoty ze snem, ponieważ jeśli grasz dobrze i przegrywasz to jest to do przyjęcia, ale gdy coś pójdzie tak jak dzisiaj, to można zacząć się denerwować Będziemy gotowi do gry jutro. Każdy wie, co mogą zrobić lepiej. To powinno być łatwe do poprawy.

Glenn Hoag, trener Kanady: W pierwszym i trzecim secie Argentyna serwowane naprawdę dobrze i i sprawili nam niemałe kłopoty. Nie mogliśmy wrócić do naszej gry. Oni są bardzo technicznym zespołem- jeżeli nie serwujesz mocno, robią z Tobą co chcą. Mam nadzieję, że jutro zagramy zdecydowanie lepiej. Chcemy sobie udowodnić, że potrafimy się pozbierać. To jest nasz siódmy weekend – trudno cały czas pokazywać taką samą grę.

Facundo Conte przyjmujący Argentyny: Naszym celem zawsze jest, bo to najlepszy impuls dla drużyny. W takie dni jak ten naszym celem jest, aby mieć solidną drużynę. Jeżeli takim sposobem dojdziemy do finału to będzie świetne, ale naszym celem jest rozwój i poprawa gry, która na przestrzeni lat będzie przynosiła efekty.

Julio Velasco, trener Argentyny: Graliśmy w bardzo przekonujący sposób, także dzięki nowym zawodnikom, którzy są wypoczęci i mogą wnieść świeżość do drużyny. Takie granie utrzymuje nasze nadzieje na grę w finale. Mamy szansę na podróż do Bułgarii, tylko trzy punkty dzielą nas od Kanady. Takie mamy cele na następny mecz.