W inauguracyjnym meczu lepsi okazali się Francuzi, którzy w pięknym stylu pokonali gospodarzy w czterech setach.

I set:

Oba zespoły rozpoczynają spokojnie, 2:2. Ngapeth posyła zagrywkę w aut. Ze środka Le Roux, 4:3. Z przechodzącej Tillie, 5:4. Fantastyczne obrony po obu stronach. Francja ma problemy z kończącym atakiem. Na pierwszej przerwie technicznej Brazylijczycy prowadzą 8:5. Lucas z krótkiej. Punktowy blok Trójkolorowych, ale sędziowie dają punkt gospodarzom, 10:6. Zepsuta zagrywka Lucasa. Dwa punkty z rzędu blokiem zdobywają Canarinhos, 12:7. O czas dla swojego zespołu prosi Laurent Tillie. Rouzier zablokowany po przerwie. Ngapeth po bloku, 13:8. As serwisowy Earvina. Tillie po prostej. Tym razem czas dla Bernardo Rezende, 13:10. Isac z krótkiej, 16:10. Druga przerwa techniczna. Evandro posyła piłkę w aut, 16:12. Lucarelli ze skrzydła, 19:15. Piękna akcja NGapetha, 19:16. Lucas myli się w zagrywce, 20:17. Festiwal zepsutych zagrywek, 22:18. Lucarelli wybija piłkę po bloku, 23:18. O drugą przerwę dla swoich podopiecznych prosi Tillie. Potrójny blok Francuzów, 23:21. Zdenerwowany szkoleniowiec Brazylijczyków prosi o czas. Le Roux psuje serwis, 24:21. Ngapeth z drugiej linii, 24:22. Lucarelli atakuje w aut, 24:23. Skuteczny blok Les Bleus, 24:24. O challenge proszą gospodarze. Evandro obija ręce, 25:24. Rouzier po skosie, 25:25. Lucas z przesuniętej, 26:25. NGapeth blok-aut, po 26. Rouzier po prostej, 26:27. Obrona atakującego Francuzów wychodzi w aut, 27:27. Murilo blokuje Earvina, 28:27. Blok na Rouzierze kończy pierwszą odsłonę, 29:27.

II set:

Evandro z prawej strony, 1:0. Le Roux ze środka, 2:2. Przejście Lucarelliego. Drużyny grają punkt za punkt, 5:5. Lucas blokuje NGapetha, 7:6. Na pierwszej przerwie technicznej Brazylijczycy prowadzą 8:6. Le Goff ze środka, 8:7. Rouzier po skosie, 9:9. Bruno psuje zagrywkę, 10:10. Lucarelliz piątej strefy, 11:11. NGapeth z drugiej linii, 12:13. Skuteczny blok Francuzów, 12:14. Evandro w aut, 12:15. O czas prosi Bernardo Rezende. Podwójna zmiana po stronie Brazylijczyków. William i Vissotto na boisku. Francuzi roztrwolnili przewagę, 15:15. Nieczyste odbicie Le Goff’a. Druga przerwa techniczna, 16:15. Rouzier po prostej, 17:17. Punktowy blok Trójkolorowych, Isac zatrzymany prze Le Roux, 18:20. Czas dla godpodarzy. Vissotto nad blokiem, 19:20. Piękna kiwka NGapetha, 19:21. Earvin zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki, 19:22. Fonteles w miejsce Murilo na zagrywkę. Rouzier po skosie, 20:23. Podwójny blok na Evandro, 20:24. Isac psuje zagrywkę, 21:25.

III set:

Błąd Isaca na środku, 2:3. Le Goff z krótkiej, 3:4. Francuzi nie kończą piłki przechodzącej, 4:4. NGapeth z sytuacyjnej piłki, 4:5. Kiwka Bruno, 5:5. Lucas zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki, 7:6. Na pierwszej przerwie technicznej Francuzi prowadzą 8:7. Potrójny blok Trójkolorowych, 7:9. As serwisowy NGapetha. Zepsuta zagrywka Isaca, 12:13. As serwisowy Rouziera, 12:14. Lucas ze środka, 14:15. Na drugiej przerwie technicznej minimalnie prowadzą podopieczni Laurenta Tillie. NGapeth radzi sobie z potrójnym blokiem, 16:17. Fonteles melduje się za Murilo na zagrywce. Tillie z lewego skrzydła, 18:19. Isac psuje zagrywkę, 19:20. Lucas  zkrótkiej, 21:21. Vissotto atakuje w aut, 22:22. Lucarelli z drugiej linii, 23:22. Zepsuta zagrywka Lucasa, 23:23. Murilo blok-aut, 24:23. Vissotto psuje serwis, 24:24. Po drugiej stronie ten sam błąd Earvina. As serwisowz Le Roux, 25:26. Czas dla Rezende. Rouzier wybija piłkę po rękach, 26:27. Brazylijczycy zatrzymują francuskiego atakującego, 28:27. Tillie wciska piłkę, po 28. Kiwka Le Goff, 28:29. Drugi czas dla Canarinhos. Lucarelli po skosie, po 29. NGapeth blok-aut, 29:30. Czas dla Francuzów. Punktowy blok Trójkolorowych daje im prowadzenie w meczu, 29:31.

IV set:

Francuzi rozpoczynają od dwupunktowego prowadzenia. Lucarelli wybija po palcach, 3:3. As serwisowy Evandro, 5:4. Le Goff psuje zagrywkę, 7:7. Pierwsza przerwa techniczna, 7:8, po błędzie w zagrywce Lucasa. Rouzier wybija piłkę po bloku, 7:10. Skuteczny blok Brazylijczyków na Tillie, 9:11. NGapeth z drugiej linii, 9:12. Le Goff z krótkiej, 11:13. Punktowy blok Francuzów, 11:14. Lucarelli zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki, 14:15. Druga przerwa techniczna przy dwupunktowym prowadzeniu Francuzów, 14:16. Le Roux ze środka, 15:17. Vissotto wciska piłkę mimo podwójnego bloku, 16:17.Zepsuta zagrywka Fontelesa, 17:19. As serwisowy Le Roux, 17:20. Czas dla gospodarzy. Zablokowany Lucarelli, 17:21. Kolejna fenomenalna zagrywka Le Roux, 17:22. Kolejny przerwa dla Rezende. Le Roux wyczynia cuda w polu serwisowym, 17:23. Francuzi blokiem zatrzymują rywali, 17:24. Lucas ze środka, 19:24. Czas dla Les Bleus. Francuzi zwyciężają w pierwszym meczu!

Francja: Toniutti, NGapeth, Le Roux, Rouzier, Tillie, Le Goff, Grebennikov (l) oraz Sidibe

Brazylia: Lucas, Bruno, Isac, Murilo, Evandro, Lucarelli, Sergio (l) oraz Vissotto, William, Fonteles