Finał Ligi Światowej Serbia – Francja to pierwszy taki finał w historii Ligi Światowej. Bezdyskusyjnie lepsi w tym meczu byli Trójkolorowi, którzy zasłużyli na złoto!

I set:

Plas NGapetha, 0:1. Rouzier na czystej siatce w kontrze, 0:2. Earvin po ciasnym skosie, 0:3. Znakomity początek Francuzów skutkuje czasem dla Grbicia. Ponownie Antonin znajduje dziurę w bloku rywali, 0:4. NGapeth techniczna kiwka, 0:5. Petrić za N. Kovacevica. Pierwszy punkt dla Serbów zdobywa Podrascanin, 1:5. Atanasijević z prawej strony, 3:6. Zablokowany Rouzier, 4:6. As serwisowy Atanasijevica, 5:6. Pomyłka w ataku Francuzów, 7:7. Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu Trójkolorowych. Atanasijević myli się w ataku i posyła piłkę w aut, 7:9. Zablokowany na środku Le Roux, 9:10. Tillie wciska piłkę, mimo podwójnego bloku, 10:13. Le Goff w kontrze, 11:15. NGapeth z przechodzącej piłki. Druga przerwa techniczna, 11:16. Atanasijević blok-aut, 12:16. Rouzier znajduje dziurę w bloku, 13:17. Krótka Lisinaca, 14:17. Petrić psuje zagrywkę, 15:19. Punktowy blok na Urosu Kovacevicu, 16:21. Czas dla szkoleniowca Serbów. Atanasijević wybija piłkę po palcach, 17:21. Krótka Le Goffa, 17:22. Kostić zmierza Jovovica. Blok na NGapethie, 18:22. Starović za U. Kovacevica. Zepsuta zagrywka Serbii daje piłkę setową rywalom, 19:24. NGapeth blok-aut, 19;25.

II set:

Ivović już na początku zmienia U. Kovacevic. Petrić zostaje na boisku. Atanasijević atakuje w ostatni metr boiska, 2:1. Ten sam zawodnik ustrzelił w zagrywkę samego NGapetha, 4:2. Kiwka Rouziera, 4:3. Zatrzymany Petrić, 4:4. NGapeth zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki, 4:5. Earvin z drugiej linii, 5:6. Serbowie mają kłopoty z dokładnym przyjęciem, 5:7. U. Kovacević powraca w miejsce Petricia. Z przechodzącej piłki atakuje Ivović, 7:7. Lisinac przekracza linię dziewiątego metra. Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu Trójkolorowych, 7:8.Trzy punkty z rzędu zdobywają Serbowie i to oni wychodzą na prowadzenie, 10:8. Punktowy blok Francuzów, 10:9. Podwójne odbicie odgwizdane Jovovicowi, 10:10. W siatkę wpadają Serbowie, 11:11. Fantastyczny atak Atanasijevica, 12:11. Le Roux z krótkiej, 12:11. Rouzier w pojedynkę blokuje U. Kovacevica. Kostić zmienia po raz drugi Jovovica na rozegraniu. NGapeth zatrzymany na lewej stronie, 13:13. Tillie wypycha piłkę po rękach w dość trudnej sytuacji, 14:15. As serwisowy Le Roux, 14:16. Druga przerwa techniczna. Tillie blok-aut,15:17. Zablokowany Rouzier, 16:17. Krótka Le Goffa, 16:18. Atanasijević zablokowany na lewym skrzydle, 16:19. Czas dla Nikoli Grbicia. Zmiana na pozycji atakującego, w miejsce Aleksandara pojawia się Starović. Zepsuta zagrywka Serbów, 18:21. Rouzier w dziewiąty metr, 19:22. Le Roux z przechodzącej, 19:23. Tillie zatrzymany przez Lisinaca, 20:23. Okolić pojawia się na zagrywce i ją psuje, 21:25.

III set:

Jovović znów w pierwszej szóstce. Na parkiecie ponownie od początku bracia Kovacevic. Obie ekipy startują od zepsutych zagrywek, 1:1. Z drugiej linii U. Kovacević, 3:1. NGapeth ciasno po skosie, 3:2. Lisinac z krótkiej, 5:3. Earvin wykorzystuje kontrę, atakując z drugiej linii, 5:4. Stanković melduje się na boisku. U. Kovacević psuje zagrywkę, 7:6. Stanković ze środka, 8:6. Pierwsza przerwa techniczna. Le Goff z przesuniętej, 8:7. Starović psuje zagrywkę, 9:8. Le Roux z krótkiej, 10:9. Punktowy blok Francuzów, 10:10. Zablokowany Rouzier, 11:10. Tillie po skosie, 11:11. Nieporozumienie po serbskiej stronie, 13:14. Czas dla Nikoli Grbicia. Rouzier zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki, 13:15. Druga przerwa techniczna przy dwóch punktach przewagi Trójkolorowych. Dwa razy Serbowie blokują NGapetha, 16:16. As serwisowy Starovica, 18:17. Rouzier blok-aut, 19:17. O czas dla swojej drużyny prosi Laurent Tillie. Starović punktuje po raz kolejny bezpośrednio z zagrywki, 20:17. NGapeth wybija piłkę po rękach, 20:18. Toniutti serwuje w aut, 21:18. U. Kovacević przedziera się przez francuski blok, 22.18 Drugą przerwę za swojego zespołu wykorzystuje szkoleniowiec Francji. NGapeth radzi sobie w trudnej sytuacji, 22:19. Rouzier obraca w prawo po bloku, 22:20. Czas dla szkoleniowca Serbów. As serwisowy NGapetha, 22:21. Tillie atakuje po bloku, 22:22. Myli się w zagrywce Earvin, 23:22. Rouzier po skosie, po 23. As serwisowy Le Roux, 23:24. Rouzier zdobywa ostatni punkt, 23:25.

Serbia: U. Kovacevic, Podrascanin Atanasijević, N. Kovacević, Jovović, Majstrović (l), Rosić (l), Lisinac oraz Petrić, Kostić, Starović, Ivović, Stanković, Okolić

Francja: Tillie, Le Goff, Rouzier, Toniutti, NGapeth, Grebennikov (l), Le Roux