Francja pokonała w pięciu setach reprezentację Serbii i tym samym zapewniła sobie awans do półfinału Final Six w Krakowie. Zapis konferencji prasowej znajduje się poniżej.

Dragan Stanković, kapitan reprezentacji Serbii:

Graliśmy tak jak we wszystkich meczach fazy interkontynentalnej Ligi Światowej. Daliśmy z siebie wszystko. Nie analizowaliśmy sytuacji i nie kalkulowaliśmy. Nie zastanawialiśmy z kim zagramy w półfinale. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby dzisiaj wygrać. Przy stanie 2:0 dla Francji nie straciliśmy wiary w dobry końcowy rezultat. Chcieliśmy zająć pierwsze miejsce w grupie. Po tej dziesięciominutowej przerwie udało się nam wrócić do swojej gry, z czego się bardzo cieszymy. Teraz czekamy na rozstrzygnięcie w drugiej grupie i na to, z kim  przyjedzie nam zagrać w jutrzejszym półfinale.

Benjamin Toniutti, kapitan reprezentacji Francji:

Cieszymy się, że jesteśmy w półfinałach Ligi Światowej drugi rok z rzędu. Niestety, mamy ogromny problem z tym, że gdy prowadzimy 2:0, nie potrafimy utrzymać swojego poziomu gry i przegrywamy kolejne sety. Na szczęście, dzisiaj udało nam się wrócić do gry w tie-breaku.

Nikola Grbić, trener reprezentacji Serbii:

Przed meczem powiedziałem zawodnikom, że mają wygrać ten mecz. W pierwszym secie do drugiej przerwy technicznej graliśmy dobrze, ale później Francja zaczęła bardzo dobrze zagrywać, odrzucili nas od siatki. Nasi przeciwnicy podjęli ryzyko w tym elemencie. Niezmiernie cieszę się z tego, że w trzeciej i czwartej partii udało nam si wrócić do swojej dobrej gry. Co ważne, zawodnicy pod względem mentalnym zaprezentowali się tak, jak tego od nich oczekiwałem. Teraz czekamy na przeciwnika, z którym zmierzymy się w półfinale.

Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji:

Jestem szczęśliwy, że udało się nam awansować do półfinału Ligi Światowej. Moi zawodnicy naprawdę walczyli dzisiaj ze wszystkich sił. Nie będę jednak ukrywał, że myślami byliśmy gdzie indziej…  Sam pochodzę z Nicei. Ta tragedia nami wstrząsnęła. Chcieliśmy wyjść na boisko i pokazać, że cieszymy się życiem. Dla nas awans do półfinału był bardzo ważny.