Final Six 2016: Nikola Grbić: Jestem bardzo dumny z moich zawodników

Serbia po zaciętym pięciosetowym meczu pokonała reprezentację Italii w półfinale Ligi Światowej i tym samym to ona zagra w meczu o złoty medal. Zapis konferencji prasowej znajduje się poniżej.

Emanuele Birarelli, kapitan reprezentacji Włoch:

Gratuluję Serbii, ponieważ w pełni zasłużyła na to, aby zagrać w jutrzejszym finale. Oczywiście, jesteśmy zawiedzeni wynikiem, bowiem mieliśmy okazję po raz pierwszy od dłuższego czasu dotrzeć do finału. Niestety, tak się jednak nie stało. Myślę, że nie graliśmy dobrze w kluczowych momentach trzeciego seta, popełniliśmy wtedy zbyt wiele głupich błędów. Nie sposób wygrać z takim zespołem jak Serbia, grając tak jak my dzisiaj. Jutro gramy o trzecie miejsce i na tym meczu już się skupiamy. Brązowy medal też jest dla nas bardzo ważny.

Dragan Stanković, kapitan reprezentacji Serbii:

Gratuluję moim kolegom z zespołu, ponieważ dali z siebie ponad 100%. Chciałbym powiedzieć, że gram w Lidze Światowej od dwunastu lat i nigdy nie doświadczyłem takiego sędziowania jak dzisiaj.

Gianlorenzo Blengini, trener reprezentacji Włoch:

Gratuluję Serbii wygranej i tego, jak w końcówkach setów nie odpuszczali. Myślę, że w kluczowych momentach gry okazali się skuteczniejsi, my natomiast wtedy popełnialiśmy za dużo bezpośrednich błędów w ataku. Grając tak w tym elemencie na pewno nie można wygrać meczu.

Nikola Grbić, trener reprezentacji Serbii: 

Oczywiście, jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa. Można powiedzieć, że to był mecz wzlotów i upadków, zwłaszcza w tym pierwszym secie. Prowadziliśmy nawet 3-4 punktami, graliśmy dobrze w bloku, ale wtedy Włosi zaczęli zagrywać floatem  i zdobywali seriami punkty. Z kolei w drugim to my przegrywaliśmy w końcówce, ale dzięki dobrej postawie w polu serwisowym udało nam się odrobić straty. Po tych dwóch setach było wiadomo, że każda z drużyn może zwyciężyć i do końca spotkania wynik nie będzie pewny. Jestem bardzo dumny z moich zawodników.

inf.własna

Facebook Comments