Polacy przegrali w czterech setach z reprezentacją Serbii. O tym, czy zagrają w półfinale zadecyduje dzisiejszy mecz pomiędzy Francją i podopiecznymi Nikoli Grbicia.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:

Gratuluję Serbii zwycięstwa. Zagrali lepiej od nas. Zasłużyli na wygraną. Wszystko co na tę chwilę możemy zrobić to czekać na wynik jutrzejszego meczu.

Marko Podrascanin, środkowy reprezentacji Serbii: (w zastępstwie Dragana Stankovica)

Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego zwycięstwa i takiego otwarcia tego turnieju. To jest bardzo dziwne lato dla nas, ponieważ nie zakwalifikowaliśmy się do Igrzysk Olimpijskich, więc jest to nasz ostatni turniej w tym sezonie. Zagraliśmy bardzo dobrze, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach. Potem nagle Polska zaczęła grać bardziej agresywnie i rozbiła nas zagrywką. W czwartym secie zaprezentowaliśmy się jednak lepiej i wywalczyliśmy ważne zwycięstwo. Teraz musimy zapomnieć o dniu dzisiejszym, ponieważ przed nami jest bardzo ważny mecz przeciwko Francji. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować dobrą grę i jutro wygramy ponownie.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:

Gratuluję Serbom. Zagrali bardzo dobrze, a my mieliśmy okazję na wygraną, tak samo jak wczoraj. Serbia zagrała o wiele lepiej, zwłaszcza na zagrywce. Zaserwowali dziesięć asów, ale my powinniśmy je przyjąć. Rywale grali na bardzo wysokim bloku i ich gra była dobrze zorganizowana. Teraz pozostało nam tylko czekać na mecz Francji z Serbią.

Nikola Grbić, trener reprezentacji Serbii:

Oczywiście, jestem bardzo zadowolony z tego, jak zagraliśmy dzisiaj. Jeśli nadal będziemy grać jak dzisiaj, to rezultat sam przyjdzie. Jedynym, małym problemem jest to, że musimy kontynuować taką grę. Jakkolwiek myślę, że podeszliśmy bardzo dobrze do tego meczu. Później jednak, tak jak w Iranie, gdzie po dziesięciominutowej przerwie mieliśmy problem na początku trzeciego seta i straciliśmy koncentrację. Jestem najbardziej zadowolony z faktu, że udało nam się dobrze zacząć czwartą odsłonę. Polska zmieniła kilku zawodników i zaczęła grać bardzo dobrze osiągając wynik 8-9, ale my nie straciliśmy spokoju i kontynuowaliśmy nasza grę, z czego się bardzo cieszę.

inf.własna