W małym finale tegorocznej edycji Ligi Światowej Francja pokonała reprezentację Włoch bez straty seta. Zapis konferencji prasowej znajduje się poniżej.

Emanuele Birarelli, kapitan reprezentacji Włoch:

Jesteśmy zawiedzeni. To był trudny mecz dla obu drużyn, ale to Francja ostatecznie zwyciężyła. Uważam, że powinniśmy zagrać dzisiaj lepiej. Francja jest bardzo dobrym zespołem. Charakteryzują się fantastyczną grą w obronie i silnym atakiem. Myślę, że musimy popracować nad swoją mentalnością, ponieważ przed nami trudne mecze na Igrzyskach Olimpijskich.

Benjamin Toniutti, kapitan reprezentacji Francji:

Jestem bardzo dumny z mojego zespołu. Nie ma znaczenia o jaki medal walczysz, zawsze chcesz wygrać. Jestem dumny z tego jak zagraliśmy w tegorocznej Lidze Światowej. Pomimo zmęczenia kwalifikacjami do Igrzysk olimpijskich pokazaliśmy się z dobrej strony. Ostatecznie udało się nam wywalczyć brązowy medal.

Gianlorenzo Blengini, trener reprezentacji Włoch:

Gratuluję Francji zwycięstwa. Nie mogę być zadowolony z takiego rezultatu. Myślę, że popełniliśmy zbyt wiele błędów w końcówkach pierwszego i trzeciego seta. Do tego, myliliśmy się w polu serwisowym, ataku i przyjęciu. Popełniając takie błędy, nie mogliśmy wygrać. Uważam, że nie wykorzystaliśmy swojej dobrej gry w końcówkach setów.

Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji:

Dziękuję za gratulacje. Jesteśmy szczęśliwi, ze jesteśmy na podium, ponieważ nie często udawało nam się na nim stanąć. Zgadzam się z tym, co powiedział kapitan Włoch, że oba zespoły są zmęczone. Wiemy, że przed nami ciężkie spotkania. Na chwilę obecną to jest czas radości ze zdobycia brązu. Jestem zadowolony z pracy, jaką do tej pory wykonaliśmy. Zrealizowaliśmy nasz program. Trudno jest prowadzić moich zawodników, ale oni lubią grać i wygrywać. Jestem z nich bardzo dumny.

opracowała Emilia Kotarska