Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej powierzyła Polsce organizację Turnieju Finałowego Ligi Europejskiej Mężczyzn 2015. Final Four odbędzie się 13 i 14 sierpnia br. w Wałbrzychu.

fot. cev.lu

 

Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej, która pragnie skutecznie podnosić prestiż młodszej siostry Ligi Światowej. Najlepszym sposobem by to osiągnąć było powierzenie organizacji wydarzenia polskiej federacji. Polska gwarantuje bowiem najwyższy poziom organizacji, znakomitą oprawę i ogromne zainteresowanie kibiców. Nie kryję, że chcemy aby reprezentacja Polski Andrzeja Kowala grała, jak najwięcej spotkań i to spotkań o stawkę. Cieszę się także, że reprezentacyjna siatkówka po raz kolejny zawita do Wałbrzycha, miasta przyjaznego naszej dyscyplinie – mówi Paweł Papke, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Wiodącym współorganizatorem Ligi Europejskiej (dwumeczu w Twardogórze z Austrią) i sierpniowego Final Four w Wałbrzychu jest Fundacja Aleja Gwiazd Siatkówki z Milicza i Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej. – Nasz region jest bardzo zaangażowany w promocję siatkówki. Jest to możliwe dzięki ogromnej przychylności władz samorządowych, którym w tym miejscu serdecznie dziękuję. Pełna hala w Twardogórze na meczach z Austriakami potwierdza jedynie, że Dolny Śląsk kocha siatkówkę. Jestem przekonany, że drużyna narodowa, która nie tak dawno otarła się o podium Igrzysk Europejskich sprawi, że i rywalizacji o zwycięstwo w Lidze Europejskiej towarzyszyć będzie komplet publiczności – przekonuje Paweł Wachowiak, Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Mecze półfinałowe Final Four Ligi Europejskiej odbędą się w czwartek 13 sierpnia (półfinałowe) i piątek 14 sierpnia (o medale). Początek meczów o 17.00 i 20.00.