Drugi dzień zawodów na gdyńskiej plaży przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia w rozgrywkach beach soccera. Siatkarze i siatkarki rozgrywali kolejne mecze turnieju głównego, które dały odpowiedź, kto zawalczy w środowych ćwierćfinałach.

fivb.org

Tak jak przewidywali organizatorzy, nie zawiodły pary stawiane w ścisłej czołówce. W najciekawszym spotkaniu na przeciwko siebie stanęli medaliści odbytych w czerwcu mistrzostw Europy. Wawrzyńczyk/Ogórek zmierzyli się z dwójką Andrys/Manios, wygrywając bez straty seta 2:0. W dalszej kolejności pokonali parę Ignatowski/Leźnicki w takim samym stosunku setów. Naprzeciw Wawrzyńczyka/Ogórka w meczu 1/4 finału staną Wołoszuk/Ilewicz, którzy najpierw gładko wygrali z parą Dobrowolski/Kieszek, a później w trzech setach pokonali Pietruczuka i Bieleckiego. W drugim spotkaniu o miejsce w półfinale zmierzą się z sobą dwójki Zarankiewicz/Adamski oraz Wierzbicki/Wierzbicki.

Ćwierćfinały w grupie pań rozegrają ze sobą dwójki Brożek/Olszewska z Radkowiak/Zdon. Pierwsza dwójka pokonała w drodze do 1/4 finału kolejno dwójki: Żmudzińska/Zielińska (2:0) i Peter/Tracz (2:0). Duet prawniczy Radkowiak/Zdon wygrał natomiast z Winkelman/Bielecką (2:0) i Adamską/Pilarek (2:0). W drugiej parze pojawią się faworytki turnieju Strąg/Kociołek, naprzeciwko których staną Szychowska/Rapacz.

Wtorkowe popołudnie przyniosło ostateczne rozstrzygnięcia w turnieju beach soccera. Panie ze względu na małą liczbę zgłoszonych zespołów rozgrywały podczas zawodów po dwa mecze (mecz/rewanż). Najlepsze w tym roku na gdyńskim piasku okazały się zawodniczki SGGW Warszawa.

Wśród drużyn męskich najlepsi okazali się piłkarze Uniwersytetu Gdańskiego, którzy pewnie pokonali Społeczną Akademię Nauk z Łodzi 8:2. Finał mimo wysokiego prowadzenia był ciekawy. Zawodnicy rozegrali trzy kwarty po 12 minut. Już w pierwszej dwupunktowe prowadzenie objęli gdańszczanie (3:1). Druga kwarta przyniosła kolejne bramki dla obu zespołów, jednak plażowicze z Łodzi nie dali rady wyrównać, a przewaga Uniwersytetu wzrosła do trzech punktów. Ostatnia część meczu obfitowała w kolejne bramki, głownie po stronie gdańszczan. Finałowe spotkanie zakończyło się wynikiem 8:2, a tytuł mistrza Festiwalu trafił ponownie w ręce zawodników Uniwersytetu Gdańskiego. Na ostatnim stopniu podium stanęli przedstawiciele AZS Łódź, którzy w zaciętym meczu pokonali stołeczny WIT 2:1.