Sensacyjne doniesienia z Włoch! Ferdinando De Giorgi nie jest już trenerem Cucine Lube Civitanova. 59-letni szkoleniowiec został zwolniony po porażce z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Z klubem pożegnał się również jego asystent, Nicola Giolito.

O zakończeniu współpracy z Ferdinando De Giorgim oraz Nicolą Giolito klub poinformował na swojej stronie internetowej.

– Ta stanowcza decyzja została podjęta u szczytu okresu, który po zdobyciu Pucharu Włoch nie był udany dla drużyny. Wyraźnie charakteryzował się on też trudnymi relacjami na boisku – możemy przeczytać na portalu mistrza Włoch.

Ferdinando De Giorgi po raz pierwszy prowadził Lube w latach 2005-2010. Ponownie objął stery Biancorossich w grudniu 2018 roku po tym, jak do dymisji podał się Giampaolo Medei. Pod wodzą „Fefe” drużyna z Civitanovy wydobyła się wówczas z kryzysu i jeszcze w tym samym sezonie sięgnęła po mistrzostwo Włoch oraz triumfowała w Lidze Mistrzów. Kolejna kampania wcale nie była mniej spektakularna. Lube po raz pierwszy w historii zostało Klubowym Mistrzem Świata, a w lutym ubiegłego roku do gabloty dołożyło jeszcze Puchar Włoch i nie zamierzało na tym poprzestać. Dalsze rozgrywki w sezonie 2019/2020 zostały jednak przerwane przez pandemię koronawirusa.

Przed trzema tygodniami De Giorgi poprowadził Osmany’ego Juantorenę i spółkę do obrony krajowego Pucharu. W Bolonii siatkarze z Civitanovy pewnie pokonali Perugię 3:1, lecz po tym sukcesie wyraźnie spuścili z tonu i ich gra wyglądała zdecydowanie gorzej. W słabym stylu przegrali dwa kolejne starcia z drużyną Vitala Heynena, a wczoraj, w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzów, musieli uznać wyższość Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jak się sensacyjnie okazało, był to ostatni mecz Biancorossich pod wodzą Ferdinando De Giorgiego.

Nowego trenera Cucine Lube Civitanova poznamy w ciągu kolejnych 24 godzin. Tamtejsze media jako głównego kandydata na to stanowisko wskazują Gianlorenzo Blenginiego. Obecny selekcjoner reprezentacji Italii pracował już z drużyną mistrzów Włoch w latach 2015-2017, a na pożegnanie doprowadził ją do zdobycia Pucharu Italii oraz czwartego Scudetto.

źródło: lubevolley.it
fot. Kinga Grzonkowska/s-w-o.pl