Serbia w pierwszym półfinale LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 mierzyła się z reprezentacją Niemiec. Mimo wygranych dwóch pierwszych setów to jednak podopieczni Andrei Gianiego zagrają w finale, a Serbowie walczyć będą w meczu o brąz.

Rozpoczęliście półfinał  bardzo dobrze. Co stało się po drugim secie, kiedy to oddaliście inicjatywę rywalom?

Srecko Lisinac: Nie oddaliśmy Niemcom inicjatywy, oni sami ją przejęli. Od trzeciego seta bardzo wzmocnili swój serwis. Od początku meczu podejmowali ryzyko w tym elemencie, szukając mocnych serwisów, jednak to im nie przynosiło oczekiwanych rezultatów. Popełniali sporo błędów własnych, a od drugiego seta ta gra się odmieniła i w kolejnych partiach to my mieliśmy sporo problemów. Mieliśmy swoje szanse w kontratakach i mogliśmy zakończyć mecz na swoją korzyść. Tak to jest w siatkówce, że jeśli nie wykorzystuje się takich okazji, to przegrywa się spotkania.

Sytuacja z wideoweryfikacją wprowadziła dodatkowe zdenerwowanie? Trener Grbić prosząc o zweryfikowanie błędu Niemców, z pewnością nie spodziewał się, że to Wasz błąd zadecyduje o przyznaniu punktu rywalom…

Myślę, że kiedy my prosimy o challenge, sędziowie nie powinni analizować naszego bloku w danej akcji, ale raczej szukać dotknięcia siatki u Niemców. My nie chcieliśmy sprawdzić tego, czy to dotknięcie było po naszej stronie. Tutaj wyszedł brak doświadczenia sędziów przy systemach challenge. Nie będziemy do tego już jednak wracać, przegraliśmy ten półfinał i teraz musimy patrzeć na kolejny mecz.

Myśleliście z kim lepiej byłoby zagrać mecz i brąz?*

Nie myśleliśmy o tym, który potencjalny rywal w walce o brąz byłby dla nas lepszy. Obie drużyny, zarówno Rosja, jak i Belgia mają swoją metodę gry. Dla nas nie ma znaczenia kto jest po drugiej stornie siatki. Musimy koncentrować się przede wszystkim na swojej grze. Jesteśmy dobrym zespołem, który grając na swoim poziomie może wygrać. Musimy jak najszybciej zregenerować się i zagrać swoją dobrą siatkówkę żeby zdobyć medal.

*wywiad przeprowadzany był przed półfinałem Rosja – Belgia

z TAURON ARENY Emilia Kotarska