W pierwszym meczu w ERGO ARENIE mierzyły się ze sobą drużyny Estonii i Serbii w ramach meczu LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 grupy A. Dość niespodziewanie drużyna prowadzona przez trenera Cretu postawiła trudne warunki Serbom, ale ostatecznie przegrała w tie-breaku.

Estońscy kibice opanowali ERGO ARENĘ. Ich drużyna narodowa może powiedzieć, że gra „u siebie”. Obie ekipy spokojnie rozpoczęły to spotkanie. Podopieczni Gheorge’a Cretu zanotowali efektowny blok na Atanasijevicu, 2:1. Potem siatkarze grali punkt po punkcie, raz po raz odnotowując efektowne obrony i ataki. Nie obyło się bez zepsutych zagrywek po obu stronach, Aganits i Jovović, 6:7. Atak Petrica dał Serbii prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej, 8:7. Raadik znakomicie zaatakował z drugiej linii i doprowadził do remisu, 9:9. Po zepsutym ataku Petricia Estonia, wyszła na jednopunktowe prowadzenie, 12:10. W dalszej części seta nie widać było wyraźniej przewagi żadnej z ekip, Serbowie byli wyraźnie przytłoczeni przez głośny doping estońskich kibiców. Na drugiej przerwie technicznej, Estonia prowadziła jednym „oczkiem”. Blok na Urosu Kovacevicu, 19:18. As Atanasijevica, 19:20. W końcówce Serbowie wrzucili drugi bieg, 21:23.  Pierwszej piłki meczowej nie wykorzystał Atanasijevic, 22:24. Blok Tahta i w końcówce zrobiło się nerwowo po serbskiej stronie, dlatego Nikola Grbić poprosił o czas przy stanie, co przyniosło upragniony rezultat, 23:25.

W drugim secie Estończycy osiągnęli dwupunktowe prowadzenie, które w pierwszej części tej odsłony wzrosło do czterech punktów, 7:3. Na pierwszej przerwie technicznej, podopieczni Cretu prowadzili już 8:4. Przy stanie 11:5 trener Serbów, wyraźnie poirytowany zaistniałą sytuacją, poprosił o czas dla swojej ekipy, jednak to nic nie pomogło, jego zawodnicy nie potrafili znaleźć recepty na dobrze grających rywali. Na drugiej przerwie technicznej Estończycy mieli już osiem punktów przewagi, 16:8. Można powiedzieć, że w tym secie grała tylko jedna drużyna a głośne „Eesti” rozbrzmiewało z jednego końca sali na drugi. Dominacja Estończyków nie podlegała wątpliwości, wychodziło im wszystko, a zawodnicy z każdą akcją nakręcali się jeszcze bardziej, 23:14. Atak w aut Lubrica, daje ostatni punkt w tym secie drużynie Estonii, 25:16.

Trzecia partia zaczęła się od prowadzenia Estończyków, którzy wyraźnie podbudowani znakomitą atmosferą świetnie radzili sobie na siatce, 4:1. Bezpośredni punkt z ataku zdobywa Petric, 7:5. Serbowie raz po raz psuli zagrywkę, 10:7. Przy stanie 14:11 trener Nikola Grbić poprosił o czas dla swojej drużyny. Po ataku Luburica piłka wylądowała na aucie, ale Serbowie wzięli challenge. Sędziowie podtrzymali jednak swoją decyzję i na drugiej przerwie technicznej było 16:12. Do końca Serbowie Estończycy cierpliwie wykorzystywali błędy swoich rywali, 22:18. Piłkę setową skończył Raadik, 25:21.

W czwartym secie Serbia opanowała nerwy i na pierwszej przerwie technicznej miała przewagę trzech punktów, 5:8. Przy stanie 8:12 dla Serbów o czas dla swoich podopiecznych poprosił Cretu. W tej partii pojawiało się sporo zepsutych zagrywek po obu stronach. Mimo przewagi trzech punktów Serbowie co chwila „podawali rękę rywalom”, 10:13. Blok Estończyków co chwila dawał o sobie znać i przekonywali się o tym Serbowie, 13:15. Po udanym ataku Urosa Kovacevica drużyny zeszły na drugą przerwę techniczną, 13:16. Po dobrej zagrywce swojego kapitana, Toobala, Estonia odrobiła trzy punkty, 18:20. W końcówce pogubili się Estończycy i Serbowie tym samym doprowadzili do tie-breaka, 20:25.

Tie-break rozpoczął się od zaciętej walki punkt za punkt, 4:4. Uros Kovacevic popełnia błąd na siatce i sędziowie wskazują na punkt dla rywali, jednak w kolejnej akcji nadrabiają stracone „oczko”.  Na pierwszej przerwie technicznej Serbowie mieli trzy punkty przewagi, 5:8. Mimo ambitnej gry Estończycy nie zdołali dogonić rywali, którzy powiększali swoją przewagę do stanu 7:10. Przy stanie 9:12 trener Cretu poprosił o czas dla swoich zawodników, co przyniosło rezultat, bo jego podopieczni zdołali odrobić dwa punkty. Blok Serbów dał im piłkę meczową, 10:14. Mecz zakończył się wynikiem 12:15, ostatni punkt zdobył Stankovic.