Grupa D  LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 swoje mecze rozgrywać będzie w Katowicach. Naprzeciw siebie staną reprezentacje Francji, Belgii, Holandii i Turcji. Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim uczestnikom.

DRUŻYNY:

» Francja
Podopieczni Laurenta Tillie bronią tytułu zdobytego dwa lata temu w Sofii. I choć większość zawodników, jak i sam trener przyznają, że ciąży na nich presja związana z obroną mistrzowskiego trofeum, uważają także, że potrzebują takiej motywacji, aby grać na wysokim poziomie. Francuzi uczestniczyli w mistrzostwach Europy 26 razy. Tylko raz udało im się zdobyć złoty medal (2015), czterokrotnie zostali srebrnymi medalistami i dwukrotnie stanęli na najniższym stopniu podium. W tym roku o obronę tytuły powalczą m.in. Benjamin Toniutti, Earvin Ngapeth, Kevin Le Roux czy Jenia Grebennikov. Oczekiwania względem francuskiej ekipy są bardzo duże – czy uda im się ponownie zdobyć wymarzone trofeum?

» Belgia
Belgowie swój bilet na LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 otrzymali dzięki wygraniu swojej grupy w kwalifikacjach do ME. Okazali się lepsi od Grecji, Ukrainy i Mołdawii, co nie powinno stanowić wielkiej niespodzianki. Podopieczni Vitala Heynena do Katowic przyjadą w znanym składzie, który walczył również w tegorocznej Lidze Światowej – Belgowie zajęli 7. miejsce, plasując się w tabeli przed Polską. W drużynie znaleźli się więc tacy zawodnicy jak Sam Deroo, Bram Van den Dries, Gert van Walle, Simon Van De Voorde, Tomas Rousseaux i inni.

» Holandia
Holendrzy podobnie jak Belgowie swój udział w mistrzostwach Starego Kontynentu zawdzięczają wygraniu swojej grupy w kwalifikacjach, w której pokonali Turcję, Białoruś i Austrię. W mistrzostwach Europy brali udział 22 razy – udało im się zdobyć 5 medali (1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe), jednak przez ostatnie 20 lat nie udało im się osiągnąć żadnego sukcesu w tym turnieju. W reprezentacji Holandii zagrają zawodnicy dobrze znani z parkietów PlusLigi – Nimir Abdel-Aziz i Kay Van Dijk, byli siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz Thomas Koelewijn, były środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.

» Turcja
Czwartą drużyną w grupie D jest reprezentacja Turcji. O udział w ME walczyli w kwalifikacjach, jednak zajmując 2. miejsce w grupie musieli zagrać dodatkowe baraże z Portugalią. Wygrali oba spotkania, potwierdzając swój udział w mistrzostwach. Dotychczas brali udział w turnieju 8 razy, jednak nie udało im się zdobyć żadnego medalu. Najbardziej znani zawodnicy reprezentacji Turcji to Metin Toy, Gökhan Gökgöz, Burutay Subaşı.

HALA
Grupa D swoje mecze rozgrywać będzie w katowickim Spodku. Jest to wyjątkowy obiekt dla reprezentacji Polski siatkarzy, którzy niejednokrotnie odnosili w nim ważne zwycięstwa. W hali zmieści się około 11 tysięcy osób.

Szczegółowy terminarz grupy D znajdziecie TUTAJ.

źródło: źródło: opracowanie własne na podstawie  lottoeurovolley2017.comspodekkatowice.pl

promocja wideo na youtube