Turcja zmierzyła się z Francją w ostatnim meczu grupy D. Aktualni mistrzowie Europy pokonali Turków w trzech setach. Zarówno Francuzi jak i Turcy zagrają w barażach o ćwierćfinał.

Francuzi dobrze rozpoczęli pierwszą partię (6:8). Turcy popełnili kilka błędów, co uniemożliwiało im odrobienie strat (14:16). Po powrocie na parkiet zagrali jednak skuteczniej i doprowadzili do wyrównania (17:17). W końcówce seta Laurent Tillie zmienił kilku zawodników, co poprawiło jakość gry Francuzów (Clevenot, Brizard, Patry). Les Bleus ostatecznie wygrali pierwszego seta (23:25).

Trójkolorowi na początku drugiego seta wypracowali sobie przewagę (1:4). Popełnili jednak sporo błędów, a w tureckiej drużynie dobrze radził sobie Baturalp Burak Gungor  i Metin Toy (16:15). W końcówce dobrze w ataku i polu serwisowym zagrał Trevor Clevenot (20:23).  Turcy doprowadzili jednak do wyrównania (23:23). Piłkę setową wywalczyli jednak Francuzi, a Julien Lyneel zakończył seta punktowym blokiem (23:25).

Początek trzeciej odsłony był wyrównany (4:4). Jean Patry skutecznie atakował, dołączył Earvin Ngapeth i Francuzi wyszli na prowadzenie (5:8). Turcy skutecznie jednak odpowiedzieli i wyszli na prowadzenie (14:13). Na drugą przerwę techniczną o dwa „oczka” lepsi schodzili jednak Francuzi (14:16). W tureckim ataku dobrze spisywał się Baturalp Gungor (20:20). Trójkolorowi zwyciężyli i w trzecim secie (22:25). Mecz zakończył błąd Turków w ataku.

Turcja – Francja 0:3 (23:25, 23:25,22:25)

Turcja: Mert Matic, Baturalp Burak Gungor, Gokhan Gokgoz, Arslan Eksi, Faik Samed Gunes, Metin Toy, Izzet Unver (L) oraz  Emre Batur, Hakki Capkinoglu, Murat Yenipazar, Alperay Demirciler (L)

Francja: Benjamin Toniutti, Julien Lyneel,  Kevin Le Roux, Stephen Boyer, Nicolas Le Goff, Thibault Rossard, Jenia Grebennikov (L) oraz Jean Patry, Trevor Clevenot, Antoine Brizard, Barthelemy Chinenyeze, Earvin Ngapeth

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem i wynikami meczów rozgrywanych w katowickim Spodku