W niedzielny wieczór w katowickim Spodku reprezentacja Francji rozegrała mecz przeciwko reprezentacji Holandii. Francuzi zwyciężyli po pięciosetowym pojedynku i odnieśli pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Francuzi już na początku pierwszego seta wypracowali sobie kilka punktów przewagi (3:8). Les Bleus kontrolowali przebieg spotkania (10:16).  Skutecznie atakował Thomas Koelewijn, ale Holendrzy nie potrafili znaleźć sposobu na odrobienie strat (15:20). Holendrzy dzięki skutecznej grze, a także błędom reprezentantów Francji odrobili kilka punktów (22:24). W ataku nie zawodził jednak Stephen Boyer, który zakończył seta na korzyść Les Bleus (22:25).

Trójkolorowi także dobrze rozpoczęli drugą partię (1:4). Skuteczność w ataku Francuzów jednak po chwili spadła, co doskonale wykorzystali Holendrzy i doprowadzili do wyrównania (11:11). Laurent Tillie zareagował na słabą dyspozycję swojego zespołu zmianami – boisko opuścili Stephen Boyer i Benjamin Toniutti, a ich miejsce zajęli Jean Patry i Antoine Brizard. Na drugą przerwę techniczną z przewagą schodzili jednak Holendrzy (16:14). Francuzi doprowadzili do wyrównania (17:17). Na boisko powrócili gracze z wyjściowej szóstki. Końcówka partii była niezwykle zacięta, ale to Holendrzy okazali się lepsi (25:23).

Początek trzeciego seta był lepszy dla reprezentacji Holandii (8:7). Francuzi doprowadzili jednak do remisu (9:9). Holendrzy dzięki skutecznej grze wyszli na prowadzenie (18:16).  Francuzi kolejny raz nie potrafili znaleźć sposobu na przeciwników i Holendrzy wyszli na prowadzenie w meczu (25:21).

Holendrzy kontrolowali grę również w czwartym secie (8:6). Pierwszy raz w tych mistrzostwach na boisku pojawił się Earvin Ngapeth, który zaczął pomagać drużynie (14:16). Nimir Abdel-Aziz grał bardzo skutecznie zagrał bardzo skutecznie i dał Holandii pierwszą piłkę meczową (24:22). Francuzi obronili się jednak i doprowadzili do wyrównania. Thibault Rossard w końcówce seta wziął sprawy w swoje ręce, ale holenderski zespół również grał dobrze. W grze na przewagi lepsi okazali się Francuzi (28:30).

Trójkolorowi dobrze rozpoczęli piątego seta, dwa razy zagrywką punktował Thibault Rossard (4:6).Francuzi do końca partii zachowali koncentrację i wygrali piątego seta.

Holandia – Francja 2:3 (22:25, 25:23, 25:21, 28:30, 12:15)

Holandia: Daan Van Haarlem, Thijs Ter Horst, Jasper Diefenbach, Nimir Abdel-Aziz, Thomas Koelewijn, Robbert Andringa, Dirk Spardians (L) oraz Wessel Keemink, Jeroen Rauwerdink, Wouter Ter Maat, Michael Parkinson

Francja: Trevor Clevenot, Benjamin Toniutti, Julien Lyneel, Kevin Le Roux, Stephen Boyer, Nicolas Le Goff, Jenia Grebennikov (L) oraz Antoine Brizard, Thibault Rossard, Barthelemy Chinenyeze

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem i wynikami meczów rozgrywanych w katowickim Spodku