Włosi musieli się dziś bardzo natrudzić aby wygrać spotkanie z reprezentacją Czech. Czeski zespół pokazał, że potrafi grać naprawdę dobrą siatkówkę i nie dali Włochom dyktować tempa w tym meczu, jednak w ostateczności w końcówkach setów górą byli Włosi, dlatego też wygrali 3:0. 

Obie drużyny dość równo rozpoczęły to spotkanie (3:3), jednak po skutecznym bloku na włoskim atakującym, to Czesi wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie (5:3), ale na pierwszej przerwie technicznej to Włosi byli górą (8:6). Po przerwie Czesi jednak szybko doprowadzili do remisu (9:9) i gra toczyła się punkt za punkt (14:14), tak że to Włosi okazali się lepsi na drugiej przerwie technicznej (16:15). W końcówce tego seta zrobiło się bardzo emocjonująco, ponieważ Czesi nie dawali Włochom wyjść na kilku punktowe prowadzenie (22:22) i dopiero as serwisowy Simone Giannelliego rozstrzygnął o zwycięstwie włoskiej drużyny (27:25).

Drugiego seta tego meczu obie drużyny otworzyły równo, jednak 8:6 na pierwszej przerwie technicznej prowadzili Czesi. Czeska reprezentacja niesiona wspaniałym dopingiem kibiców zgromadzonych w hali utrzymywała swoją przewagę, jednak dzięki fantastycznemu blokowi Matteo Piano, Włosi wyrównali wynik na 12:12, żeby potem wyjść na prowadzenie i zejść na przerwę techniczną, prowadząc czterema oczkami (16:12). Włosi utrzymywali swoją przewagę mimo nacisku ze strony czeskiej (23:20), jednak bardzo szybko doszło do wyrównania (24:24) i drugi set również rozegrał się po grze na przewagi i to Włosi wyszarpali wygraną w drugim secie (28:26).

Kolejnego seta zdecydowanie lepiej otworzyli Czesi (5:3), jednak Włosi nie dali się nacieszyć Czechom tym prowadzeniem (5:5). Gra toczyła się punkt za punkt, jednak to zawodnicy z Czech prowadzili na pierwszej przerwie technicznej (8:7). Po przerwie technicznej gra toczyła się punkt za punkt (12:12), jednak to Czesi prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:14. Włosi jednak po przerwie grali coraz lepiej i as serwisowy Spirito ustanowił wynik 21:18 dla Włochów. Mimo to Czesi nie złożyli broni i doprowadzili ponownie do remisu (22:22). Włosi jednak bardzo szybko opanowali sytuację i wygrali 26:24.

Włochy – Czechy 3:0 (27:25, 28:26, 26:24)

Składy drużyn: 

Włochy:  Luigi Randazzo, Luca Vettori, Luca Spirito, Simone Giannelli, Fabio Balaso, Daniele Mazzone, Filippo Lanza, Simone Buti, Massimo Colaci, Matteo Piano, Oleg Antonov, Iacopo Botto, Giulio Sabbi, Fabio Ricci

Czechy: Jan Hadrava, Marek Beer, Donovan Dzavoronok, Michal Finger, Ales Holubec, Marek Zmrhal, Matyáš Démar, Martin Krystof, Daniel Pfeffer, Jan Galabov, Radek Mach, Adam Zajicek, Jakub Janouch, Petr Michalek

Pozostałe wyniki spotkań w grupie B znajdziecie TUTAJ