W pierwszym secie reprezentacja Niemiec zdominowała swoich rywali, jednak Słowacy w drugiej partii zagrali zdecydowanie lepiej i dopiero gra na przewagi zakończyła drugiego seta. W trzecim secie Słowacy również pokazali pazur jednak ostatecznie to Niemcy wygrali cały mecz 3:0, i tym samym rozgrywki w grupie B. 

Niemcy bardzo pewnie otworzyli to spotkanie (3:0), jednak Słowacy bardzo szybko wyrównali (4:4), na co bardzo szybko odpowiedziała niemiecka reprezentacja i na pierwszej przerwie technicznej prowadziła już 8:5. Przewaga niemieckiego zespołu utrzymywała się mimo starań Słowaków (12:9) i ponownie na przerwie technicznej, tym razem już drugiej, Niemcy prowadzili trzema punktami (16:13). Drużyna z Niemiec mimo odmłodzonego składu wyjściowego radziła sobie świetnie (21:16), zarówno w obronie jak i w kontrataku. Co więcej Niemcy skutecznie blokowali swoich rywali, dlatego też wygrali pierwszą partię tego meczu 25:18.

Podobnie jak w pierwszym secie niemieccy zawodnicy szybko wyszli na kilku punktowe prowadzenie (2:6), jednak Słowacy coraz lepiej grali w obronie i kontrataku, co pozwoliło im zmniejszyć przewagę Niemiec, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:6, żeby tuż po przerwie doszło do remisu (8:8). Niemiecka drużyna zdecydowanie zgubiła koncentrację, a niesiona wspaniałym dopingiem kibiców w szczecińskiej hali Słowacja objęła prowadzenie (10:8). Mimo dobrego momentu gry Słowaków to Niemcy prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:15. Słowacja zdecydowanie lepiej grała w drugim secie, jednak dalej to Niemcy byli górą (19:17). Po asie serwisowym Słowaków trener Andrea Giani poprosił o time-out dla swojej drużyny, ponieważ ponownie Słowacy wysunęli się na prowadzenie (21:20). Końcówka drugiego seta nabrała emocji i do samego końca nie było pewne, kto wygra w tej partii (24:24), jednak przełożenie rąk przez słowackiego zawodnika zadecydowało o tym, że to Niemcy wygrali drugiego seta (26:24).

 Trzeci set rozpoczął się inaczej niż pozostałe, tym razem gra toczyła się punkt za punkt (5:5). Słowacy nie poddawali się i ciężko pracowali aby nawiązać rywalizację ze swoimi przeciwnikami. Gra więc toczyła się punkt za punkt, jednak to Niemcy objęli prowadzenie na drugiej przerwie technicznej (13:16). Niemcy ciągle utrzymywali swoją przewagę i słowacka drużyna mimo dobrego początku nie potrafiła stale grać na tym samym, wysokim poziomie (22:19), jednak w końcówce ponownie wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i doszło do wyrównania po 23, ale ostatecznie to Niemcy wygrali tego seta oraz cały mecz. (25:23).

Słowacja – Niemcy 0:3 (18:25, 24:26, 23:25)

Składy drużyn: 

Słowacja: Milan Bencz, Emanuel Kohut, Peter Ondrovic, Matej Kubs, Daniel Koncal, Peter Mlynarcik, Marcel Lux, Martin Turis, Matej Patak, Stefan Chrtiansky, Juraj Zatko, Radoslav Presinsky, Michal Petras, Marek Ludha

Niemcy: Christian Fromm, Ruben Schott, Denys Kaliberda, Michael Andrei, Bohme Marcus, Gyorgy Grozer, Linus Weber, Lukas Kampa, Simon Hirsch, Moritz Karlitzek, Julian Zenger, Jan Zimmermann, Noah Baxpohler, Krick Tobias

Pozostałe wyniki spotkań grupy B znajdziecie TUTAJ