Niemcy to aktualnie liderzy w szczecińskiej grupie B. W piątkowy wieczór pokonali po tie-breaku reprezentację Włoch a dziś bardzo gładko rozprawili się z czeską reprezentacją. Zdominowali Czechów w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, wygrywając 3:0.

Reprezentacja Niemiec świetnie otworzyła pierwszą partię meczu z Czechami, ustanawiając wynik na 5:0. Czesi nie mogli odnaleźć się w początkowej fazie tego meczu, a niemiecka drużyna stale utrzymywała swoją wysoką przewagę zbudowaną na początku tej partii (10:6). Czeski zespół jednak nie składał broni i zdołał szybko odrobić straty z początku meczu (11:11). Niemiecka drużyna jednak wyszła na prowadzenie w tym secie i na pierwszej przerwie technicznej prowadziła 16:14. Niemcy bardzo pewnie czuli się w tym secie i byli lepsi od swoich rywali w każdym elemencie dlatego też wygrali bardzo pewnie 25:19.

Niemiecka ekipa mocno rozpoczęła drugiego seta (5:1). Mimo usilnych starań czeskiej reprezentacji, nie udało im się zniwelować przewagi niemieckiego zespołu i to Niemcy prowadzili aż dziewięcioma punktami (16:5). Poziom prezentowany przez reprezentację Niemiec był bardzo wysoki i Czesi nie umieli sobie poradzić z tak dobre grającym zespołem Niemiec (18:10). Zespół niemiecki stracił na moment koncentrację i Czesi zdołali minimalnie zmniejszyć przewagę reprezentacji Niemiec (20:12). Niemieccy zawodnicy nie dali już wyszarpać sobie zwycięstwa w tym secie i wygrali go 25:14.

Trzecią odsłonę tego meczu obie drużyny otworzyły dość równo (3:3), dopiero na pierwszą przerwę techniczną Niemcy zeszli z dwupunktowym prowadzeniem (8:6), jednak tuż po przerwie Czesi wyrównali wynik (8:8). W odróżnieniu od poprzednich partii, w tej Czesi zdecydowanie bardziej skutecznie się prezentowali, nie dając Niemcom wielu szans na objęcie kilku punktowego prowadzenia (13:13). Dzięki niesamowitemu serwisowi Grozera, drużyna niemiecka mogła zejść na przerwę techniczną z trzypunktowym prowadzeniem (16:13). Od tej znakomitej serii Niemcy dostali wiatru w żagle i zmierzali ku wygranej za trzy punkty (20:15). Czesi jednak tanio skóry sprzedać nie chcieli i zmniejszyli przewagę Niemców do jednego punktu (20:19). Reprezentacja Niemiec jednak szybko odzyskała panowanie nad wynikiem (24:19) i wygrała tego seta 25:20.

Niemcy – Czechy  3:0 (25:19, 25:14, 25:20)

Niemcy: Christian Fromm, Ruben Schott, Denys Kaliberda, Michael Andrei, Bohme Marcus, Gyorgy Grozer, Linus Weber, Lukas Kampa, Simon Hirsch, Moritz Karlitzek, Julian Zenger, Jan Zimmermann, Noah Baxpohler, Krick Tobias

Czechy: Jan Hadrava, Marek Beer, Donovan Dzavoronok, Michal Finger, Ales Holubec, Marek Zmrhal, Matyáš Démar, Martin Krystof, Daniel Pfeffer, Jan Galabov, Radek Mach, Adam Zajicek, Jakub Janouch, Petr Michalek