W pierwszym meczu ćwierćfinałowym rozgrywanym w katowickim Spodku reprezentacja Niemiec zagrała z Czechami. Spotkanie wyglądało inaczej niż to w fazie grupowej, ale zwycięzcy pozostali ci sami. Niemcy pokonali Czechów w czterech setach i zmierzą się w półfinale ze zwycięzcą pary Bułgaria – Serbia.

Na początku premierowej odsłony prowadzenie objęli Czesi (5:8). W ataku dobrze spisywał się Gyorgy Grozer i Niemcy doprowadzili do wyrównania (10:10). Niemcy zaczęli gtać skuteczniej (16:14). Czesi odpowiadali skutecznymi akcjami, ale nie potrafili zatrzymać przeciwników w ataku (20:18). Siatkarze z Niemiec zwyciężyli w pierwszym secie (25:22).

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej gry (5:5). Na pierwszej przerwie technicznej lepsi byli Czesi (6:8). Reprezentanci Niemiec mieli problemy z czeskim blokiem (10:14). Czesi również skuteczni byli w ataku, co utrudniało Niemcom odrabianie strat (14:20). Czesi wyrównali stan meczu (16:25)

Początek trzeciej odsłony był wyrównany (5:5). Skutecznie atakował Petr Michalek (6:8). Czesi objęli prowadzenie (11:14). Na środku siatki zaczął efektywnie prezentować się Marcus Bohme (18:17). Pod koniec seta Czesi doprowadzili do wyrównania (23:23), ale reprezentanci Niemiec zwyciężyli po punktowym bloku (25:23).

Pierwsza faza czwartego seta była zacięta, na przerwę nieznacznie lepsi schodzili Czesi (7:8). Siatkarze z Czech walczyli o każdą piłkę, ale większym sprytem i skutecznością wykazali się Niemcy (16:14). Czesi dobrze zagrali blokiem i wyrównali (17:17). Reprezentanci Niemiec sprawiali przeciwnikom dużo problemów zagrywką i doprowadzili do wygranej w secie (25:20) a także w całym meczu.

Niemcy – Czechy 3:1 (25:22, 16:25, 25:23, 25:20)

Niemcy: Christian Fromm, Denys Kaliberda, Michael Andrei, Gyorgy Grozer, Lukas Kampa, Tobias Krick, Julian Zenger (L) oraz Ruben Schott, Jan Zimmermann, Simon Hirsch, Marcus Bohme

Czechy: Marek Beer, Donovan Dzavoronok, Michal Finger, Radek Mach, Jakub Janouch, Petr Michalek, Martin Krystof (L) oraz Adam Zajicek, Jan Galabov

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem i wynikami meczów barażowych oraz ćwierćfinałowych