W drugim ćwierćfinale rozgrywanym w Katowicach zagrała reprezentacja Włoch i Belgii. Lepsi okazali się Belgowie, którzy pokonali Włochów w trzech setach i awansowali do kolejnego etapu turnieju. W półfinale zmierzą się z Rosją.

Początek pierwszej partii był wyrównany. Dopiero przy pierwszej przerwie technicznej Belgowie wyszli na prowadzenie (8:6). We włoskim ataku dobrze spisywał się FIlippo Lanza i Luca Vettori (15:15). Dobrze funkcjonował belgijski blok (19:16). Gra w końcówce była zacięta, ale to Belgowie byli dużo bardziej skuteczni (25:21).

Belgowie od początku drugiej partii przejęli inicjatywę (10:5). Z czasem przewaga siatkarzy z Belgii rosła (16:7). Włosi byli bezradni, a gra Belgów była coraz bardziej pewna i ich przewaga coraz bardziej rosła (21:7). Ten set nie mógł się zakończyć inaczej – Belgia bardzo pewnie wygrała drugą partię (25:11).

Trzeci set również rozpoczął się bardzo dobrze dla Belgów (5:2). Włosi nadal popełniali sporo błędów, a u Belgów skutecznie grał m.in. Sam Deroo (8:4). Siatkarze z Italii poprawili jednak swoją grę. Skutecznie grali środkiem i odrobili kilka punktów (12:11). Ciągle lepsi byli Belgowie (18:15). W końcówce partii dobrze atakował Luca Vettori (21:21). Belgowie wywalczyli sobie piłkę meczową. Pierwszej nie wykorzystali, ale przy drugiej pomogli im rywale, którzy popełnili błąd w polu serwisowym (25:23).

Belgia – Włochy 3:0 (25:21, 25:11, 25:23)

Belgia: Bram Van Den Dries, Sam Deroo, Pieter Verhees, Simon Van De Voorde, Matthias Valkiers, Tomas Rouseaaux, Lowie Stuer (L) oraz Ruben Van Hirtum, Gert Van Walle, Stijn D’Hulst, Francois Lecat, Jelle Ribbens (L)

Włochy: Luca Vettori, Simone Giennelli, Daniele Mazzone, Filippo Lanza, Matteo Piano, Oleg Antonov, Massimo Colaci (L) oraz Luca Spirito, Luigi Randazzo,  Iacopo Botto, Giulio Sabbi,  Simone Buti,Fabio Balaso (L)

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem i wynikami meczów barażowych oraz ćwierćfinałowych