Reprezentacja Włoch zagrała w barażu o ćwierćfinał z Turcją. Włosi pokonali Turków w trzech setach i jutro zmierzą się w ćwierćfinale ze zwycięzcami grupy D, czyli Belgami.

Pierwsza odsłona rozpoczęła się od prowadzenia Włochów (3:1).  Na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie nadal było po tej samej stronie (8:5). Turcy odrobili kilka punktów po powrocie na parkiet (9:8). Dobrze funkcjonował blok reprezentacji Włoch (12:9). Simone Giannelli sprawiał przeciwnikom dużo problemów swoja zagrywką – prowadzenie Italii rosło (16:10). Turcy do końca seta nie zdołali odrobić strat. W pierwszym secie pewnie zwyciężyła reprezentacja Włoch (25:16)

Początek drugiego seta był bardzo wyrównany. Na pierwszej przerwie technicznej nieznacznie prowadzili Turcy (7:8). Włosi dobrze spisywali się w polu serwisowym, zaczęli skuteczniej atakować  i bronić. Wypracowali sobie wysoką przewagę – wyższą niż w pierwszej partii (16:8). Turcy podobnie jak w poprzedniej odsłonie nie potrafili znaleźć sposobu na przeciwników. Włosi dominowali w każdym elemencie i wygrali kolejnego seta (25:17).

Turcy rozpoczęli trzeciego seta od prowadzenia (2:5). W ataku dobrze spisywał się Baturalp Gungor i Gokhan Gokgoz (4:8). Siatkarze z Turcji utrzymywali prowadzenie (8:12). Włosi nie potrafili odrobić strat (15:19). W końcowej fazie seta dobrze spisywał się Filippo Lanza (20:21). Turcy już mieli pierwszą piłkę setową, ale wtedy w polu zagrywki Włochów pojawił się Luca Vettori (24:24).  W grze na przewagi lepsi okazali się Włosi (31:29).

Włochy – Turcja 3:0 (25:16, 25:17, 31:29)

Włochy: Luca Vettori, Simone Giannelli, Daniele Mazzone, Filippo Lanza, Matteo Piano, Oleg Antonov, Massimo Colaci (L) oraz Luca Spirito, Fabio Balaso (L)

Turcja: Mert Matić, Gokhan Gokgoz, Burutay Subasi, Arslan Eksi, Faik Samed Gunes, Metin Toy, Hasan Yesilbudak (L) oraz Baturalp Burak Gungor, Hakki Capkinoglu, Izzet Unver, Alperay Demirciler (L)

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem i wynikami meczów barażowych oraz ćwierćfinałowych