W drugim meczu barażowym w Katowicach zmierzyła się reprezentacja Czech i Francji. Czesi wygrali mecz w czterech setach i zagrają w ćwierćfinale z Niemcami. Mistrzowie Europy z 2015 roku odpadają z turnieju.

Początek pierwszej odsłony był wyrównany. Na pierwszej przerwie technicznej o jedno „oczko” lepsi byli Francuzi (8:7). Czesi wyszli na prowadzenie (9:12). Trójkolorowi mieli dużo problemów w przyjęciu zagrywki przeciwników (11:15). Francuzi odrobili straty, a później gra była wyrównana. W końcówce jednak zdecydowanie lepsi byli Czesi (21:25).

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry (4:4). Na środku siatki dobrze spisywał się Nicolas Le Goff (8:5). Gra toczyła się „punkt za punkt” (12:12). Skutecznie atakował Thibault Rossard i Les Bleus wyszli na prowadzenie (16:14). Czesi starali się odrobić straty ale Trójkolorowi grali skutecznie do końca seta (25:21).

Francuzi objęli prowadzenie na początku trzeciej partii (4:2). Trójkolorowi utrzymali prowadzenie do przerwy technicznej (8:6). Po powrocie na parkiet Michal Finger doprowadził do remisu (9:9).  Francuzi mylili się w ataku i na drugiej przerwie prowadzili Czesi (14:16). W końcówce podobnie jak w pierwszej partii lepsi okazali się Czesi, którzy zwyciężyli w trzeciej odsłonie (21:25)

Czesi zdecydowanie lepiej niż Francuzi rozpoczęli czwartego seta (6:9). Z czasem ich prowadzenie powiększało się (7:11). Francuzi nie umieli znaleźć sposobu na odrobienie strat (12:16). Laurent Tillie zmienił atakującego i rozgrywającego, ale nie przyniosło to wiele dobrego Francuzom (17:22). Siatkarze z Czech do końca seta zachowali koncentrację i wygrali tego seta (20:25).

Francja – Czechy 1:3 (21:25, 25:21, 21:25, 20:25)

Francja: Benjamin Toniutti, Julien Lyneel, Earvin Ngapeth, Kevin Le Roux, Stephen Boyer, Nicolas Le Goff, Jenia Grebennikov (L) oraz Antoine Brizard, Thibault Rossard, Trevor Clevenot, Barthelemy Chinenyeze

Czechy: Donovan Dzavoronok, Michal Finger, Ales Holubec, Radek Mach, Jakub Janouch, Petr Michalek, Martin Krystof (L) oraz Jan Hadrava. Marek Beer

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem i wynikami meczów barażowych oraz ćwierćfinałowych