Niestety, biało-czerwoni po wczorajszej porażce z reprezentacją Słowenii zakończyli już swój udział w Mistrzostwach Europy, których Polska jest gospodarzem. W związku z nikogo nie satysfakcjonującym wynikiem naszej reprezentacji na turnieju, PZPS zapowiada wnikliwą analizę tego wszystkiego co się wydarzyło.

Wspomniana analiza będzie opierała się m. in. na raportach sztabu szkoleniowego oraz medycznego naszej reprezentacji. Działacze zapowiadają także wzięcie pod uwagę opinie Pionu Sportu i Szkolenia PZPS, jak również Wydziału Szkolenia PZPS. Analiza oprze się także o wizję budowy drużyny przez obecnego trenera oraz cele jakie przed nią stoją w kolejnych latach. Przeprowadzane będą także indywidualne rozmowy z członkami sztabu szkoleniowego oraz obecnymi i przyszłymi reprezentantami naszej męskiej reprezentacji.

Na początku władze PZPS-u zapoznają się z poszczególnymi raportami. Ocena oprze się także o „Strategią Tokio 2020”, z zawartym w niej szczegółowym bilansem potencjału naszej kadry w kontekście występów na olimpijskich boiskach. Pod uwagę zostanie również wzięty wieloletni program „Perspektywa męskich reprezentacji Polski”. Ferdinando De Giorgi będzie miał możliwość przedstawienia swojej wizji naszej reprezentacji na kolejne lata. Na pierwszym spotkaniu z włodarzami Związku nie zapadną żadne decyzje personalne.

Na kolejnym posiedzeniu przedstawiona zostanie ostateczna ocena kończącego się sezonu męskiej reprezentacji oraz wizji kadry, przedstawionej przez naszego selekcjonera. Dopiero wówczas zapadną ewentualne decyzje, w tym personalne.

PZPS przy okazji dziękuje naszym wspaniałym kibicom za ich wieloletnie wsparcie na każdym meczu naszej reprezentacji. Działacze życzą również, by CEV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 były dla nas wszystkich nadal wielkim siatkarskim świętem, mimo, że już bez udziału biało-czerwonych.

źródło: PZPS