Emanuele Zanini: Zagraliśmy dzisiaj bardzo solidnie

Turcja rozpoczęła drugi weekend zmagań w Lidze Światowej zwycięstwem 3:0 (25:16, 25:16, 25:13) nad Portoryko.

fivb.org

Emanuele Zanini, trener Turcji:

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Zagraliśmy dobrze zarówno w obronie, jak i ataku. Myślimy o następnym meczu. Aby poprawić poziom naszej gry, musimy występować w tego typu rozgrywkach. Musimy podnieść poziom krajowej ligi, tak jak było to wcześniej.

Ulaş Kıyak, kapitan Turcji:

Zagraliśmy dobrze jako zespół. Naszym celem jest awans do final four na Słowacji. Ale musimy wygrać dwa kolejne mecze i czekać na wyniki pozostałych spotkań. Damy z siebie wszystko, aby awansować. Jutro czeka nas trudny mecz z Tunezją.

Javier Gaspar, trener Portoryko:

Myślę, że Turcja zagrała dzisiaj bardzo dobrze i szybko poprawiła grę od naszego pierwszego spotkania w Czarnogórze. My także się poprawiliśmy, ale nie wykorzystaliśmy tego. Turcy bardzo dobrze blokowali i bronili, grali kompletną siatkówkę w przeciwieństwie do nas.

Hector Soto, kapitan Portoryko:

Turecki zespół był dzisiaj bardzo dobry w ataku, niesamowicie efektywni i nie mogliśmy znaleźć sposobu na zatrzymanie ich atakujących. Kiedy zespół ma skuteczność ponad 60% w ataku, to wygrywa mecz. Musimy popracować nad naszym blokiem i obroną, ale nasz atak również musi się poprawić. Musimy skupić się na naszym zespole i wyeliminować nasze słabości, żeby grać lepiej.

Facebook Comments