Grzegorz Szymański, były reprezentant Polski podpisał we wtorek umowę na sezon 2015/2016 z Effectorem Kielce. Jednym z największych sukcesów atakującego jest srebrny medal mistrzostw Świata w 2006 roku.

fot. effectorkielce.com.pl

 

37-letni siatkarz swoją karierę rozpoczynał w rodzinnym Ostrowcu Świętokrzyskim. Potem grał między innymi w AZS-ie Częstochowa oraz Jastrzębskim Węglu. Z oboma drużynami sięgał po wicemistrzostwo Polski. Grał tez w Delekcie Bydgoszcz oraz Politechnice Warszawskiej. Ostatnie dwa sezony spędził w Indykpolu AZS-ie Olsztyn. W reprezentacji Polski rozegrał 151 spotkań.

Dam z siebie wszystko, żeby pokazać się w Kielcach jak najlepiej. Ostatni sezon w Olsztynie pokazał, że jeszcze jestem w stanie grać na wysokim poziomie. Mamy młody zespół, ja tu się mogę czuć trochę jak taki sportowy leśny dziadek. Jednak na pewno drużynie będę chciał dać spokój na boisko oraz w szatni. Mam trochę tego doświadczenia ligowego i jak tylko będzie potrzeba postaram się go przekazać naszej młodej drużynie – mówi Grzegorz Szymański, nowy zawodnik Effectora Kielce.

Bardzo się cieszymy, że Grzegorz związał się umową z naszym klubem. Mam nadzieję, że jego doświadczenie dużo da naszej młodej drużynie – dodał Jacek Sęk, prezes Effectora Kielce.