Biało-czerwoni odnieśli dziś kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata, dzięki czemu są o krok od awansu na Igrzyska Olimpijskie. Tym razem, po zaciętym spotkaniu, pokonali gospodarzy turnieju – Japończyków! Sprawa awansu na Igrzyska nadal nie jest przesądzona – mamy bilet do Rio dzisiaj, jeśli Rosja wygra z USA, jeśli nie – wszystko w naszych rękach w jutrzejszym meczu z Włochami.

Rozpoczynamy od zagrywki Fabiana Drzyzgi. Zdobywamy pierwszy punkt po ataku Rafała Buszka. Już w pierwszej akcji Japończycy popisali się dwiema skutecznymi obronami. Ishikawa serwuje dwa asy z rzędu (4:3). Po raz kolejny dobra zagrywka lidera Japończyków odrzuca nas od siatki i Mika atakuje w aut. (5:3) Kurek ponad blokiem Japończyków trafia w boisko (5:4). As serwisowy Bieńka (5:5). Gospodarze prowadzą dwoma punktami na pierwszej przerwie technicznej. Świetna dyspozycja Japończyków w polu serwisowym (10:7). Często gramy środkiem, tym razem punktuje Bieniek (11:9). Mika skutecznie z drugiej linii (12:10). Ishikawa omija potrójny blok (13:10). Stale utrzymuje się trzypunktowa przewaga gospodarzy (14:11). Na drugą przerwę techniczną schodzimy przy wyniku 16:14. Po floacie Nowakowskiego doprowadzamy do remisu (17:17). Kurek nie trafia w boisko (19:17). Bieniek ze środka (20:19). Świetnie bronią Japończycy. As serwisowy Buszka (20:20). Efektowny atak Shimizu (21:20). Przy stanie 22:22 Łomacz i Konarski zmieniaja Drzyzgę i Kurka. Konarski od razu zalicza pojedynczy blok (22:23). Shimizu przełamuje podwójny blok (23:23). Wracają Kurek i Drzyzga. Shimizu serwuje asa – piłka setowa dla Japonii (24:23). Pomyłka Shimizu w polu serwisowym i mamy remis po 24. Kolejna piłka setowa dla gospodarzy… Wykorzystana! Przegrywamy pierwszego seta z Japonią.

Drugi set rozpoczął się od efektownej obrony Japończyków. Polakom ciężko jest zdobyć punkt – gospodarze bardzo skuteczni w obronie (4:4). Świetnie serwujący Japończycy zdobywają kolejne punkty. Kubiak zmienia Mikę (7:4). Nowakowski kończy bardzo długą wymianę (7:5). Kubiak i Nowakowski blokują Shimizu (7:6)! Teraz Shimizu przełamuje blok, pierwsza przerwa techniczna z dwupunktową przewagą gospodarzy. Zablokowany Kurek i Japończycy prowadzą 11:7. Konarski zmienia Kurka. Buszek obija blok (11:8), po czym jest blokowany (12:8). Japończycy zaczynają mylić się w polu serwisowym (13:10). Bieniek skutecznie atakuje ze środka (14:11). Aż czterema punktami prowadzą gospodarze na drugiej przerwie technicznej. Nowakowski z przesuniętej krótkiej (16:13). Nieporozumienie w szeregach gospodarzy (16:14). Shimizu w siatkę (17:15). Potężny atak Buszka (17:16). Doprowadzamy do remisu po ataku Kubiaka z drugiej linii! (18:18). Pomyłka Ishikawy w ataku z drugiej linii (18:19), trener Japonii sprawdza, lecz pierwsza decyzja zostaje utrzymana. Drzyzga serwuje asa! (18:20) Bieniek ze środka! (19:21). Myli się Shimizu (20:22). Ishikawa z drugiej linii (21:22). As serwisowy Japończyków (22:22). Kurek zmienia Konarskiego. Mamy piłkę setową po autowej zagrywce gospodarzy (23:24). Buszek atakuje w aut (24:24). Nowakowski ze środka (24:25). Buszek zablokowany (25:25). Ishikawa psuje zagrywkę i mamy trzecią piłkę setową (25:26). Buszek skutecznie z piłki przechodzącej! Wygrywamy seta!

Po thrillerze poprzedniej odsłony spotkania mamy nadzieję na spokojnie wygraną przez nas trzecią partię. Tym razem, po wyrównanym początku seta, Biało-Czerwoni uzyskali czteropunktową przewagę (14:10). Japończycy doprowadzili do wyrównania po 16. Od tego momentu Polacy ruszyli do walki, by ze spokojem wygrać do 21.

Czwarty set rozpoczyna się podobnie do poprzednich – długie akcje i zacięta walka o każdy punkt. Po jednej z dłuższych wymian wychodzimy na dwupunktowe prowadzenie (4:6). Utrzymujemy tę przewagę na pierwszej przerwie technicznej (6:8). Skuteczna kontra Bartosza Kurka (7:10). Świetna dyspozycja naszego atakującego w tym spotkaniu (7:11). Świetna zagrywka Fabiana Drzyzgi (8:14). Dekita ze środka na czystej siatce (9:14). Mika z drugiej linii (9:15). Sześć punktów przewagi Biało-Czerwonych na drugiej przerwie technicznej. Japończycy walczą o każdy punkt (13:17). Zablokowany Nowakowski (14:17). Shimizu po raz kolejny popisuje się skutecznym atakiem (16:20). Japończycy psują zagrywkę (17:21). Kurek z lewej strony po ciasnym skosie w trzeci metr (18:22). Gospodarze atakują w aut (18:23). Bieniek punktuje i piłka meczowa dla Polaków (19:24)! Nowakowski efektownie atakuje ze środka i wygrywamy mecz 3-1!!!

Japonia: Yuki Ishikawa (24), Kunihiro Shimizu (21), Masahiro Yanagida (11), Takashi Dekita (7), Akihiro Yamauchi (3), Hideomi Fukatsu (1), Takeshi Nagano (L) oraz Kentaro Takahashi, Yuta Abe, Yuta Yoneyama (1), Daisuke Yako

Polska: Nowakowski (12), Bieniek (11), Mika (12), Buszek (6), Drzyzga (5), Kurek (18), Zatorski (L) oraz Łomacz, Konarski (1), Kubiak (7), Możdżonek, Kłos