W najbliższy weekend w Murowanej Goślinie odbędzie się jedenasta edycja Memoriału Arkadiusza Gołasia. W tym popularnym już turnieju wezmą udział cztery plusligowe ekipy, a dziś odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca to wydarzenie.

fot. Kamil Grzebyta

19 października w hotelu Ilonn w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa XI Memoriału Arkadiusza Gołasia. O imprezie opowiadali: Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina Dariusz Urbański, Anna Sumelka licencjodawczyni memoriału oraz Arkadiusz Bednarek, dyrektor memoriału.

XI Memoriał Arkadiusza Gołasia odbędzie się 23-25 października 2015 r. – Po raz trzeci w Murowanej Goślinie – zaznaczył burmistrz Dariusz Urbański – i mam nadzieję, że nie ostatni. Chętnie podejmiemy współpracę także w następnych latach – mówił podczas konferencji.   – Staramy się o nowości w turnieju – mówiła Anna Sumelka – Będzie Puchar Mistrzostw Świata Piłki Siatkowej Mężczyzn 2014, z którym kibice będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Planujemy też specjalną oprawę świetlną, telebimy. Memoriał rośnie w siłę, a zainteresowanie udziałem w nim wyrażają już nie tylko polskie drużyny. Gospodarze konferencji zdradzili, że najbardziej „egzotycznym” – z naszego punktu widzenia – zgłoszeniem była reprezentacja Tunezji. Natomiast spośród krajów zdecydowanie bliższych nam geograficznie turniejem mocno interesują się drużyny niemieckie, zarówno reprezentacja, jak i kluby. – Mam nadzieję, że kiedyś uda się zrealizować nasze marzenie, aby w memoriale zagrała drużyna, w której miał grać Arek Gołaś, czyli włoska Macerata – dodał Arek Bednarek, który podczas konferencji przekazał dziennikarzom także informacje o wydarzeniach towarzyszących imprezie. Będą nimi m.in.: warsztaty siatkarskie dla dzieci z gminy Murowana Goślina, licytacje gadżetów siatkarskich z autografami siatkarzy, z których fundusze zostaną przeznaczone na rehabilitację osób niepełnosprawnych – dzieci i młodzieży z gminy. Ponadto w hali prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na chorą na raka poznaniankę Anię Starowicz. Na pytanie dziennikarzy o dostępność biletów Arek Bednarek odpowiedział, że JESZCZE są.

Szczegółowe informacje na temat biletów można znaleźć TUTAJ.

PROGRAM MEMORIAŁU:

hala widowiskowo-sportowa, ul. Mściszewska 10, Murowana Goślina

PIĄTEK, 23 października 2015 r.

godz. 15.00 – warsztaty siatkarskie dla dzieci z goślińskich szkół podstawowych (prowadzący: Kuba Jarosz, Michał Ruciak, Dawid Murek, Grzegorz Kosok oraz trener Piotr Makowski)

SOBOTA, 24 października 2015 r.

godz. 14.00    ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ – JASTRZĘBSKI WĘGIEL

godz. 17.00   AZS CZĘSTOCHOWA – LOTOS TREFL GDAŃSK

NIEDZIELA, 25 października 2015 r.

godz. 13.00   Mecz o 3. miejsce

godz. 16.00   Finał