Polska pokonała Rosję w epickiej walce w czterech setach drugiego dnia Pucharu Świata 2015. Poniżej konferencja prasowa po tym spotkaniu.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:

Bardzo cieszy mnie to zwycięstwo w naszym pierwszym wielkim meczu w tym turnieju. Zostaliśmy dzisiaj zaskoczeni, ponieważ trener Vladimir Alekno zmienił ustawienie swojego zespołu i nie byliśmy w pełni przygotowani do tego. To był bardzo ciężki mecz. Cieszy mnie charakter pokazany przez moich zawodników. Bardzo szkoda naszego rozgrywającego, Grzegorza Łomacza. Mam nadzieję, że będzie on zdolny do gry jeszcze w tym turnieju.

Karol Kłos, zawodnik reprezentacji Polski:

To był wspaniały mecz przeciwko wspaniałemu rywalowi, który jest wysoki i silny i widzieliśmy świetną siatkówkę, więc cieszę się że wygraliśmy. Pierwszy set był trudny.

Vladimir Alekno, trener reprezentacji Rosji:

Chciałem pogratulować drużynie Polski. Zespół, który popełnia mniej błędów niż przeciwnik, wygrywa. Polska popełniła mniej błędów.

Dmitriy Muserskiy, kapitan reprezentacji Rosji:

Oczywiście Polska jest jednym z najsilniejszych zespołów na świecie i jest mistrzem świata. Dawaliśmy z siebie wszystko, ale to nie wystarczyło i przegraliśmy.