Za kilka tygodni rozpocznie się szesnasta edycja jednego z najbardziej prestiżowych siatkarskich turniejów towarzyskich nie tylko w Europie, ale i na świecie. Mowa tutaj oczywiście o Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który rozegrany zostanie w dniach 24-26 sierpnia w Krakowie. Podpowiadamy dlaczego nie powinno Was tam zabraknąć!

W tym roku dzięki zaangażowaniu miasta Krakowa, ogranizatorzy Memoriału mają jeszcze większą możliwość przygotowania dla kibiców wielu niespodzianek w TAURON Arenie Kraków.

Kup bilety już dziś na #Wagner2018: https://fundacjawagnera.pl/bilety/

Największy turniej towarzyski na świecie

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to rozgrywki, których żadnemu prawdziwemu siatkarskiemu kibicowi specjalnie przedstawiać nie trzeba. Każda edycja cieszy się sporym zainteresowaniem i jest ważną częścią siatkarskiego kalendarza. Mecze rozgrywane są w różnych polskich miastach od 2003 roku, a udział w tej imprezie co roku biorą reprezentacje narodowe z całego świata. Wszystko organizowane jest przez Fundację Huberta Jerzego Wagnera, aby uczcić pamięć wybitnego szkoleniowca, który wywalczył z reprezentacją Polski m.in. mistrzostwo świata w 1974 roku w Meksyku czy złoty krążek Igrzysk Olimpijskich. Co roku kibice biało-czerwonych (i nie tylko!) wybierają się do jednej z polskich hal, aby śledzić ciekawe zmagania i dopingować swoje drużyny.

Rywalizacja sportowa na wysokim poziomie

Tegoroczna obsada gwarantuje niezapomniane sportowe emocje. W Krakowie oprócz reprezentacji Polski zaprezentują się Francuzi, Kanadyjczycy i Rosjanie. Wszystkie cztery ekipy mają w swoich szeregach utalentowanych graczy i grają o medale w wielu turniejach. Reprezentacja Rosji kilka tygodni temu triumfowała w pierwszej edycji Ligi Narodów, a w tamtym roku wywalczyła mistrzostwo Europy właśnie w Krakowie. Francuzi zwyciężyli w ostatniej odsłonie Ligi Światowej w 2017 roku, a w Lille pokonali ich tylko Rosjanie. Zespołem wartym uwagi jest również trzeci uczestnik memoriału – brązowy medalista LŚ 2017, czyli Kanada. Szkoleniowiec drużyny z kraju klonowego liścia jest postacią bardzo lubianą przez polskich kibiców, którzy na pewno przywitają go z radością w TAURON Arenie. Nie zapominajmy o najważniejszym uczestniku, czyli reprezentacji Polski! Podopieczni Vitala Heynena z pewnością pokażą się z jak najlepszej strony.

Ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed mistrzostwami świata

Memoriał Wagnera co roku poprzedza najważniejsze siatkarskie imprezy sezonu i tak jest również tym razem. Dla wszystkich drużyn będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed mistrzostwami świata, które rozpoczną się na początku września. Liga Narodów dla trenera Heynena była czasem testowania nowych zawodników i różnych schematów gry. Nadchodzi jednak najważniejszy okres sezonu reprezentacyjnego i impreza docelowa, w której aktualni mistrzowie świata niewątpliwie muszą zaprezentować się jak najlepiej. W Krakowie zmierzą się z silnymi zespołami, co na pewno będzie dobrym testem przed wylotem do Bułgarii. Z kolei dla kibiców to jedna z ostatnich okazji, żeby zobaczyć grę naszej reprezentacji w Polsce. Ostatnią będzie mecz towarzyski w Szczecinie na początku września.

Miasto gospodarz XVI edycji Memoriału

Mecze XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zostaną rozegrane w TAURON Arenie. Krakowska hala jest wielofunkcyjnym ośrodkiem sportowym w dzielnicy Czyżyny i jest w stanie pomieścić ponad 15 tysięcy kibiców. Nie zapominajmy też, że miasto-gospodarz jest również ciekawym punktem turystycznym na mapie Polski. Fani siatkówki w czasie wolnym pomiędzy meczami mogą zwiedzać wiele ciekawych miejsc i odkrywać magię Krakowa na swój własny sposób. Co warto zobaczyć w stolicy Małopolski? – Przede wszystkim Stary Rynek. To jest to, co jest najpiękniejsze. Do tego Sukiennice, Kościół Mariacki i fantastyczne Planty. Do tego piękna Wisła z zakolami i Wawel. Można wymieniać i wymieniać. Jest jeszcze Kazimierz… Jest tu mnóstwo wspaniałych rzeczy. Świetną sprawą jest to, że wyjeżdżając z centrum Krakowa, po pięciu minutach jest się w tym pięknym, pagórkowatym krajobrazie, gdzie można pojechać na rowerze górskim, albo przebiec się po ciężkiej trasie pod górkę – mówił prezes PZPS, Jacek Kasprzyk. Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera z kolei poleca zwiedzanie muzeów czy galerii, a Krzysztof Kowal (dyrektor ZIS w Krakowie) rekomenduje odwiedzenie miejsc mniej znanych, ale równie pięknych – uliczek czy kafejek. Jedno jest pewne, w stolicy Małopolski nudzić się nie można!

oprac.własne/fundacjawagnera.pl
fot. Kamil Krawczyk (s-w-o.pl)