Reprezentacja Niemiec dołączyła do grona półfinalistów. – Złoty medal na tym turnieju jest ambitnym celem, ale to jest nasz cel. – powiedział Denis Kaliberda.

cev.lu

Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane. Nie graliśmy idealnie, gra odbiegała od naszych wyobrażeń. Graliśmy dobrze, ale nie wykorzystywaliśmy szans, kiedy pojawiała się możliwość zakończenia akcji. Jestem bardzo zadowolony z naszego, piątego z rzędu, zwycięstwa. Nie powiedziałbym, że inne zespoły powinny się nas bać, ale jestem pewien, że będą szanowały nas w ten sam sposób, jak my szanujemy ich umiejętności. Wygrana była dobrym prezentem urodzinowym. – powiedział po meczu Denis Kaliberda.

W spotkanie lepiej weszli Serbowie, którzy bardzo szybko wypracowali sobie przewagę. Na pierwszej przerwie technicznej Niemcy tracili do rywali cztery punkty. Jednak po czasie doszło do wyrównania i w dalszej części seta walka toczyła się punkt za punkt. Serbowie nie wykorzystali dwóch setowych piłek, a dobry blok Niemców pozwolił im na wygraną. Drugi set również był bardzo wyrównany, dopiero gra na przewagi rozstrzygnęła losy tej partii. Trzecia partia całkowicie przebiegała pod dyktando podopiecznych trenera Heynena. W pewnym momencie przewaga Niemców sięgnęła dziesięciu punktów. Blok niemieckiej drużyn był dzisiaj wyraźnie ich atutem. W całym spotkaniu Niemcy w tym elemencie zdobyli 15 punktów!

Myślę, że zagraliśmy bardzo dobry mecz przeciwko drużynie, która jest jednym z faworytów do złotego medalu. Zagraliśmy dobrze w dwóch pierwszych setach, a w końcówce każdego z nich widzieliśmy, jak dobra jest drużyna niemiecka. Są bardziej doświadczeni od nas. Jestem pewien, że zagrają w meczu finałowym i mają duże szanse na wygraną. Nie zrobiliśmy dużo błędów w pierwszych dwóch setach, ale u nich wszystko funkcjonowało perfekcyjnie … to jest jakoś niemieckiego zespołu. – dodał Sinisa Reljić.