Pod wodzą nowego, niezwykle doświadczonego trenera – Raula Lozano, Cerrad Czarni Radom z pewnością zrobią wszystko by w zdecydowanie lepszych humorach zakończyć kolejny sezon w PlusLidze.

 

Po dość udanym sezonie 2013/14, kiedy to Czarni jako beniaminek, po wielu latach powrócili do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, przyszedł czas na sezon, którego zarówno , sztab szkoleniowy, jak i władze klubu z całą pewnością nie wspominają najlepiej. Pod koniec poprzedniego sezonu doszło do zmiany na stanowisku prezesa. Dotychczasowego prezesa Janusza Stańczuka zastąpił Mariusz Szyszko. Po zajęciu przez Cerrad Czarnych Radom dziewiątego miejsca w PlusLidze w radomskim środowisku siatkarskim często słychać było głosy, że należy przeprowadzić kolejne zmiany w szeregach drużyny. Dotychczasowy szkoleniowiec Robert Prygiel został drugim trenerem, a na stanowisko pierwszego zatrudniono doskonale znanego wszystkim fanom siatkówki Raula Lozano.

Jego dorobku trenerskiego nie trzeba chyba nikomu przypominać. W pamięci Polaków najbardziej zapadło wicemistrzostwo świata wywalczone w 2006 roku z reprezentacją biało-czerwonych. W zbliżającym się sezonie w radomskiej drużynie nie zagrają: Mikko Oivanen, Dirk Westphal, Jacek Ratajczak, Jakub Wachnik, Kamil Gutkowski oraz Michał Kędzierski. Ich miejsce zajęli: Artur Szalpuk, Zack La Cavera, Jakub Zwiech, Radosław Zbierski, Patryk Szczurek, Łukasz Zugaj oraz Neven Majstorović.

Okres przygotowawczy dla siatkarzy Cerrad Czarnych Radom był niezwykle intensywny. Jak przyznaje w rozmowie z naszym portalem libero Czarnych, Adam Kowalski: Cały okres przygotowawczy był dla nas bardzo pracowity, bo trenowaliśmy nawet do 6 godzin dziennie, ale mecze przedsezonowe dają sporą nadzieję na udany występ w lidze. Trzeba przyznać, że drużyna całkiem dobrze spisywała się w czasie meczów sparingowych, wygrywając większość z nich. Zwyciężyła też w kilku towarzyskich turniejach (Międzynarodowy Turniej Mirad Cup, a także turnieje w Rypinie, Lidzbarku Welskim oraz w Nidzicy),  co z pewnością należy ocenić pozytywnie.

Zapytany o cel drużyny na zbliżający się sezon Adam Kowalski stwierdził: – Miejmy nadzieję, że czas spędzony na hali i siłowni zaowocuje lepszym wynikiem niż w ubiegłym sezonie, bo taki jest nasz cel, ciężko mówić o konkretnej lokacie, która by nas satysfakcjonowała. Na pewno każdy z nas chce się rozwijać jako zawodnik i jako cała drużyna. Jednak jak podkreśla: –  Atmosfera jest świetna, tworzymy zgraną ekipę na boisku, w szatni i nawet w autokarze. 

Fot. Artur Stachniak / Siatkówka w obiektywie

Skład Cerrad Czarnych Radom na sezon 2015/2016:

Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Zack La Cavera

Przyjmujący: Artur Szalpuk, Wojciech Żaliński, Igor Grobelny, Neven Majstrowić

Rozgrywający: Lukas Kampa, Patryk Szczurek, Łukasz Zugaj

Środkowi: Daniel Pliński, Michał Ostrowski, Jakub Zwiech

Libero: Adam Kowalski, Radosław Zbierski

(Możliwa jest jeszcze zamiana na pozycji libero oraz przyjęciu – Radosław Zbierski może zająć pozycję przyjmującego, a Neven Majstrowić na libero)

Czas pokaże czy radomski team okaże się “czarnym koniem” zbliżającego się sezonu. Choć nie ulega wątpliwości, że w obecnym składzie, pod wodzą Raula Lozano, mogą okazać się drużyną, którą rywale będą musieli traktować poważnie.