Miniony sezon w PlusLidze był dla lubinian premierowym występem na parkietach PlusLigi. Zarząd Cuprumy stworzył team, który potrafił zagrozić najlepszym drużynom w kraju, takim jak PGE Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn Koźle, a nawet mistrzowskiej Asseco Resovii Rzeszów. Wszyscy związani z siatkówką, zgodnie okrzyknęli lubinian rewelacją rozgrywek.  Zespół zakończył rundę zasadniczą na piątym miejscu, u schyłku sezonu ocierając się nawet o półfinał mistrzostw Polski. Od początku sezonu wszystkich zachwycała gra Dmytro Ptaszyckiego, a dzięki dobrym występom w klubie Szymon Romać zagwarantował sobie miejsce w Kadrze B i był jedną z jaśniejszych gwiazd Ligi Europejskiej.

Wspominając poprzedni sezon, nie możemy zapomnieć o osobie Grzegorza Łomacza, który wraz z Gheorghe Cretu tworzył jedną z lepszych par rozgrywających na polskich parkietach. Rozgrywający na Dolnym Śląsku odbudował się i wrócił do gry w reprezentacji narodowej, tworząc jej bardzo silny trzon.

W drużynie Lubina doszło do praktycznie całkowitego przebudowania zespołu. Ze starej ekipy pozostało zaledwie pięciu graczy. Największą rotację można zauważyć na przyjęciu oraz na środku siatki. Klub reprezentować będą Marcin Możdżonek, Marcus Bohme oraz Dawid Gunia. Do Cuprum dołączyło również dwóch Estończyków. Duży wpływ na transfery miał bowiem szkoleniowiec Gheorghe Cretu, który Keitha Puparta i Roberta Tähta dobrze zna z kadry narodowej, której jest trenerem. Na ataku obok Szymona Romacia zobaczymy Mateusza Malinowskiego, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla, rozegranie i libero pozostaje bez zmian, a o dobre przyjęcie będą dbać także Wojciech Włodarczyk, który zakończył kilkuletnią przygodę z PGE Skrą Bełchatów oraz Łukasz Kaczmarek. Transfery:

Przyszli: Dawid Gunia (Transfer Bydgoszcz), Robert Taht (BIGBANK Tartu), Łukasz Kaczmarek (Victoria Wałbrzych), Wojciech Włodarczyk (PGE Skra Bełchatów), Mateusz Malinowski (Jastrzębski Węgiel), Keith Pupart (Arago de Sete), Marcin Możdżonek (Halkbank Ankara), Marcus Bohme (Fenerbahce Stambuł)

Odeszli: Łukasz Kadziewicz (zakończył karierę), Jeroen Trommel (zakończył karierę), Dmytro Paszycki (Asseco Resovia Rzeszów), Marcel Gromadowski (PGE Skra Bełchatów), Łukasz Łapszyński (AZS Politechnika Warszawska), Ivan Borovnjak (Power Volley Milano), Paweł Siezieniewski

W mocno okrojonym składzie siatkarze Cuprum trenowali przed sezonem. Na reprezentacyjnych zgrupowaniach przebywało aż pięciu zawodników i dopiero w ubiegłą środę trener Gheorghe Cretu miał do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych.

Pierwsze mecze Cuprum rozegrał w drugim tygodniu września, kiedy to gościli reprezentację Estonii oraz Lokomotiv Charków w ramach I Memoriału Jana Rutyńskiego. Obydwa spotkaniaprzegrali – z Estończykami 2:3, a z Lokomotivem 0:3. Dwa tygodnie później do Lubina zawitał zespół CV Mitteldeutschland, który gospodarze pokonali dwukrotnie 4:1 i 3:2.

Na początku października lubinianie wyruszyli do Rzeszowa, gdzie udało im się wygrać jeden z dwóch meczów przeciwko Asseco Resovii, a następnie podejmowali u siebie kolejnego przeciwnika z Bundesligi, brązowych medalistów tegorocznej Ligi Mistrzów, Berlin Recycling Volleys, z którymi dwukrotnie przegrali 2:3 i 1:3. Zgrupowanie przed sezonem zakończyli w Szczecinie, podczas turnieju Giganci Siatkówki, grając po raz pierwszy w pełnym składzie. Podopieczni Cretu  pokonali belgijskie Noliko Maseeik 3:1 oraz przegrali z tureckim Galatasaray Stambuł 1:3.

Kadra Cuprum Lubin na sezon 2015/2016:

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Maciej Gorzkiewicz

Atakujący: Szymon Romać, Mateusz Malinowski

Środkowi: Marcus Bohme, Marcin Możdżonek, Dawid Gunia, Adam Michalski

Przyjmujący: Robert Täht, Keith Pupart, Wojciech Włodarczyk, Łukasz Kaczmarek

Libero: Paweł Rusek, Marcin Kryś

Sztab szkoleniowy:

Trener: Gheorghe Cretu

Asystent trenera: Daniele Capriotti

Statystyk: Alar Rikberg

Fizjoterapeuta: Tomasz Pieczko

Trener przygotowania fizycznego: Mirko Fasini