9 lipca w Luksemburgu ogłoszono, że Czeska Federacja Piłki Siatkowej będzie gospodarzem mistrzostw Europy kobiet do lat 17 w 2022 roku, kontynuując w ten sposób organizowanie wielu udanych turniejów.

Decyzja jest następstwem serii spotkań z udziałem zarządu CEV i czeskich władz krajowych, które w pełni poparły wysiłki podejmowane przez Federację Czeską na rzecz rozwoju siatkówki w kraju. Turniej #EuroVolleyU17 w 2022 roku będzie trzecimi rozgrywkami po zmianie granic wiekowych w młodzieżowych zawodach europejskich. Jest to kontynuacja wydarzenia, które odbyło się w 2018 r. w Bułgarii, jak i przyszłorocznych mistrzostw, których gospodarzem będzie Czarnogóra.

Marek Pakosta, prezes Czeskiej Federacji Piłki Siatkowej, jest szczęśliwy na wiadomość o organizacji mistrzostw Europy: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Zarząd CEV wybrał Czeską Federację Piłki Siatkowej jako organizatora tak wielkiego wydarzenia jakim jest #EuroVolleyU17W w 2022 roku. Doceniamy zaufanie okazane przez zarząd CEV i rozumiemy je jako wyraz uznania dla naszej wieloletniej pracy przy organizacji międzynarodowych zawodów siatkarskich wysokiego szczebla, które są zgodne z naszą wizją promowania i rozwoju tego wspaniałego sportu w całej Republice Czeskiej i w Europie”.

Pragniemy pochwalić Czeską Federację Piłki Siatkowej za wysiłek i pracę włożoną w zorganizowanie takiego wydarzenia – skomentował prezes CEV Aleksandar Boričić – Z niecierpliwością czekamy na ten ekscytujący turniej, podczas którego wschodzące gwiazdy naszego sportu będą miały okazję zabłysnąć na międzynarodowych parkietach.

 

źródło:CEV