Mistrzostwa Europy za pasem, czas na kolejną reprezentację. Tym razem pod lupę wzięliśmy brązowych medalistów zeszłorocznego czempionatu, reprezentację Niemiec.

cev.lu

Jedna z najbarwniejszych i najbardziej pozytywnych postaci w światowej siatkówce, świetny trener, a przede wszystkim charyzmatyczny człowiek. Vital Heynen jest trenerem niemieckiej kadry, pracę tę przez ostatnie dwa lata łączył z funkcją trenera Transferu Bydgoszcz.Teraz czeka go kolejne trudne zadanie…Mistrozstwa Europy.
Brązowi medaliści ostatnich mistrzostw świata oraz zwycięzcy Igrzysk Europejskich 2015 zgrupowanie przed ME 2015 rozpoczęli już 22 sierpnia w Kienbaum. Na pierwszych zajęciach stawiło się 15 zawodników, a wśród nich powracający do kadry Georg Grozer i Sebastian Schwarz, a także Marcus Steuerwald oraz Philipp Collin.

Vital Heynen w trakcie meczu półfinałowego MŚ Polska – Niemcy

Niemcy w fazie grupowej mistrzostw Europy zagrają z Bułgarami, Czechami i Holendrami.

Cel jest jeden, poprawić zeszłoroczny wynik. Niemiecka kadra z roku na rok jest coraz silniejsza, co pokazał ostatni turniej. Siatkarze Niemiec zwyciężyli w silnie obsadzonym Pucharze Czterech Narodów. Podopieczni Vitala Heynena okazali się lepsi od reprezentacji Słowenii, Serbii i triumfatorów tegorocznej edycji Ligi Światowej – Francuzów.
Rywalizacja w Turnieju Czterech Narodów stanowiła dla wszystkich uczestników jeden z etapów przygotowań do turnieju Mistrzostw Europy, dlatego też w składach nie zabrakło największych gwiazd z Earvinem Ngapethem, Aleksandarem Atanasijeviciem i Georgim Grozerem na czele.

Obecny skład reprezentacji Niemiec:

Rozgrywający: Jan Zimmermann, Lukas Kampa
Atakujący: Georg Grozer, Jochen Schoeps
Środkowi: Marcus Bohme, Michael Andrei, Tim Broshog, Philipp Collin
Przyjmujący: Dirk Westphal, Christian Fromm, Denis Kaliberda, Sebastian Schwarz
Libero: Tom Strohbach, Ferdinand Tille, Marcus Steuerwald