Od przyszłego sezonu Micah Christenson będzie grał w barwach Cucine Lube Trei. Amerykański rozgrywający podpisał kontrakt z włoskim klubem.

fivb.org

Micah Christenson mimo młodego wieku może poszczycić się dużym bagażem doświadczeń reprezentacyjnych. Poprowadził reprezentację Stanów Zjednoczonych do zwycięstwa w Lidze Światowej w 2014 roku. W 2013 roku, kiedy to zadebiutował w kadrze seniorskiej, pomógł Amerykanom w odniesieniu zwycięstwa podczas Mistrzostw Ameryki Północnej, gdzie indywidualnie został wyróżniony nagrodą dla najlepiej zagrywającego oraz najlepiej rozgrywającego. W kategorii juniorskiej dwukrotnie sięgnął po Mistrzostwo Ameryki Północnej (2010, 2012), za każdym razem był wybierany najlepiej rozgrywającym zawodnikiem turnieju.

Jestem szczęśliwy, że będę mógł zagrać we włoskiej lidze. Dla mnie będzie to świetna szansa na dalszy rozwój, w najlepszy możliwy sposób – po raz pierwszy będę grał za granicą, w tak wymagającej i fascynującej lidze, jaką jest włoska. Będę miał również możliwość wystąpić w najważniejszym europejskim turnieju – Lidze Mistrzów. To będzie fantastyczne przeżycie.” – mówi zawodnik, który do tej pory występował wyłącznie w lidze uniwersyteckiej, w drużynie Uniwersytetu Północnej Kalifornii.