Reprezentacja Argentyny i Kanady przygotowują się do kolejnego weekendu Ligi Światowej. Mecze zostaną rozegrane w La Matanza, w Argentynie.

Kanada obecnie zajmuje pozycję lidera Grupy C z dorobkiem 22 punktów i 6 zwycięstw. Podopieczni trenera Velasco plasują się na trzeciej pozycji z 13 punktami i 4 zwycięstwami. Liczby wyraźnie sprzyjają Kanadyjczykom, którzy potrzebują wywieźć z Argentyny dwa punkty, aby zarezerwować sobie bilet do Bułgarii. Podczas, gdy Argentyna, aby wciąż być w walce o Final Four II dywizji potrzebuje dwóch zwycięstw w stosunku 3:0 lub 3:1.

Należy przypomnieć, że Kanadyjczycy do tej pory rozegrali 10 spotkać, a więc o dwa więcej niż Argentyńczycy, którzy podczas pierwszego weekendu rozgrywek byli nieobecni ze względu na udział w turnieju kwalifikacyjnym do Pucharu Świata mężczyzn dla zespołów z Ameryki Południowej.

Na mecze z Kanadyjczykami do dyspozycji trenera Velasco będą Facundo Conte i Rodrige Quiroga, którzy do tej pory pauzowali ze względu na kontuzje.

14 – osobowy skład reprezentacji Argentyny:

Rozgrywający: Luciano De Cecco, Nicolás Uriarte
Atakujący: José Luis González, Martín Ramos
Środkowy: Sebastián Solé, Pablo Crer, Maximiliano Gauna, Federico Franetovich
Przyjmujący: Javier Filardi, Luciano Zornetta, Facundo Conte, Rodrigo Quiroga
Libero: Sebastián Closter, Facundo Santucci

W ostatni weekend grupowych rozgrywek Argentyńczycy zmierzą się z Bułgarami. Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami w tegorocznej edycji Ligi Światowej zakończył się wygraną Bułgarów 3:2, a drugi pewnym zwycięstwem gospodarzy – Argentyńczyków – 3:0.