Zawodnicy z Ziemi Bełchatowskiej sezon 2014/2015 zakończyli stając na najniższym stopniu podium po tym, jak w pięciu zaciętych spotkaniach uporali się z Jastrzębskim Węglem. Losy tej rywalizacji ważyły się do samego końca, a wywalczony brązowy medal dał graczom PGE Skry możliwość występu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Jaki będzie kolejny sezon?

Miniony sezon mimo dobrego początku w kolejnych ważnych fazach nie toczył się po myśli bełchatowian. PGE Skra Bełchatów sportową walką dotarła do Final Four Ligi Mistrzów, jednak wyjazd do Berlina nie przyniósł sukcesu. W półfinale żółto – czarni przegrali z Asseco Resovią Rzeszów, a w walce o 3. miejsce z gospodarzem turnieju, Berlin Recycling Volleys. W rozgrywkach Pucharu Polski, których finał obył się tuż po powrocie polskich ekip z Berlin,a bełchatowianie ulegli LOTOSowi Trefl Gdańsk, przyszłemu triumfatorowi tego turnieju. Przed jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w Polsce pozostała walka o Mistrzostwo Polski. W półfinałach ulegli gdańszczanom, a kolejno brąz wywalczyli mając po przeciwnej stronie siatki Jastrzębski Węgiel.

Po sezonie ekipę opuścili Ferdinand Tille (TSV Herrsching), Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel), Piotr Badura (Stal AZS PWSZ), Wojciech Włodarczyk (Cuprum Lubin) i Aleksa Brdjovic (Gazprom – Jurga Surgut).

PGE Skrę Bełchatów wzmocnili Marcin Janusz, Mariusz Marcyniak, Robert Milczarek, Marcel Gromadowski oraz Mihajlo Stanković. Milan Katić, którego również sprowadzono do Bełchatowa został wypożyczony do Galatasaray Stambuł.

W minionym tygodniu do ekipy dołączył Kolumbijczyk Andres Felipe Piza Hernandez, który w ostatnio rozegranych meczach już prezentował barwy PGE Skry. Jeżeli gracz  pomyślnie przejdzie okres próbny  będzie miał szansę na podpisanie kontraktu z klubem.

Bełchatowianie przygotowania do sezonu rozpoczęli 17 sierpnia. Miguel Falasca miał wtedy do dyspozycji 7 zawodników. Przez pierwszy okres zespół trenował pod okiem Daniela Lecouny.

PGE Skra Bełchatów przygotowania do sezonu zainaugurowała turniejem, który został rozegrany w Londynie. Bełchatowianie zajęli drugie miejsce. W pierwszym spotkaniu pokonali IBB Polonię Londyn 3:0, by kolejnego dnia ulec VfB Friedrichshafen 0:3. Kolejnym przystankiem na drodze przygotowań do sezonu był mecz charytatywny, który odbył się w Kępnie. Podopieczni trenera Falasci ulegli częstochowianom. Walka rozstrzygnęła się w czterech setach. Kolejne trudy zostały napotkane w Turnieju Czterech Trenerów o Puchar Prezydenta Elbląga. Pierwszego dnia turnieju bełchatowscy siatkarze ulegli Indykpolowi AZS Olsztyn 2:3, by drugiego dnia pewnie wygrać z LOTOSem Trefl Gdańsk 3:0. Następnym punktem przygotowań PGE Skry był Memoriał Zdzisława Ambroziaka. Pierwszym rywalem bełchatowian byli gospodarze turnieju, zawodnicy Politechniki Warszawskiej, którzy przed własną publicznością pewnie pokonali trzecią ekipę minionego sezonu. W walce o brązowy medal żółto – czarni, już po raz drugi w okresie przygotowawczym, zostali pokonali przez drużynę województwa warmińsko – mazurskiego. Na ostatniej prostej bełchatowian czekał mecz pokazowy w Bydgoszczy, który był główną atrakcją podczas prezentacji Łuczniczki Bydgoszcz. Zgromadzeni kibice byli świadkami pięciu setów i zwycięstwa PGE Skr. Z Bydgoszczy gracze udali się do Szczecina, by rozegrać VI Międzynarodowy Turniej Charytatywny „Giganci Siatkówki”. Pierwszego dnia PGE Skra pokonała Galatasaray Stambuł 3:2, a drugiego Nolika Maaseik 3:1 stając się zwycięzcą turnieju. Ze Szczecina bełchatowianie udali się do swojego miasta, gdzie czekali na nich kibice. W ramach V Ogólnopolskiego Zlotu Kibiców PGE Skry Bełchatów został rozegrany pojedynek z Legią Warszawa. To był ostatni punkt w planie bełchatowian przed rozpoczęciem nowego sezonu ligowego.

Zgodnie z naszym hasłem – „Więcej niż siatkówka, więcej niż pasja”, chcieliśmy rozegrać taki pojedynek, aby pokazać wszystkim kibicom, że mimo upływu czasu, najważniejsze jest piękno siatkówki i połączenie historii z teraźniejszością – powiedział Konrad Piechocki.

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa, na której głos zabrał prezes PGE Skry. – Myślę, że nadchodzący sezon będzie ciekawy. W moim odczuciu liga nigdy nie była tak wyrównana. Dodatkowo została zmieniona formuła rozgrywek po rundzie zasadniczej. To sprawia, że każde spotkanie będzie dla nas bardzo ważne.

Swojej radości przed nadchodzącymi rozgrywkami nie krył kapitan bełchatowskiej ekipy. – Cieszę się, że nowy sezon już się rozpoczyna.

W nadchodzącym sezonie PGE Skra napotka wiele wyzwań. Ekipy PlusLigi poczyniły duże wzmocnienia i każda z nich pretenduje do walki o najwyższe cele. Również w Lidze Mistrzów bełchatowianie trafią na przeciwników prezentujących dobry poziom. Pierwszym przeciwnikiem będzie Dukla Liberec, ale już kolejne mecze zostaną rozegrane z A.S. Volley Lube Civitanova Marche oraz Knack Roeselare. Mecze w tymi dwiema ekipami zostaną rozegrane w łódzkiej Atlas Arenie.

PGE Skra Bełchatów rozpocznie zmagania PlusLigi z Effectorem Kielce. Mecz zostanie rozegrany w Hali Legionów.

Skład PGE Skry Bełchatów na sezon 2015/2016:

Atakujący: Mariusz Wlazły, Marcel Gromadowski

Przyjmujący: Facundo Conte, Michał Winiarski, Mihajlo Stanković, Nicolas Marechal

Środkowi: Karol Kłos, Andrzej Wrona, Srećko Lisinac, Mariusz Marcyniak

Rozgrywający: Nicolas Uriarte, Marcin Janusz

Libero: Kacper Piechocki, Robert Milczarek