Siatkarze MKS Banimex Będzin zajęli 11 miejsce w lidze. MKS to również tegoroczny beniaminek PlusLigi, który niestety zapłacił ostre frycowe w trakcie sezonu.

W chwili, gdy pewne było już to, że będzinianie kolejny siatkarski sezon spędzą w elicie rozpoczęto budowanie nowej drużyny. W klubie pozostali: Adrian Hunek, Marcin Mierzejewski, Michał Żuk, Jakub Oczko, Grzegorz Wójtowicz, Sebastian Warda i Mariusz Gaca, Tomasz Tomczyk.

Do drużyny dołączyli: Maciej Pawliński, który pełnił funkcję kapitana MKS-u, Tomasz Kowalski, Robert Milczarek, Mikołaj Sarnecki, a także Miłosz Hebda.

Z klubem pożegnali się: Maciej Wołosz, Dawid Żłobecki, Mateusz Urbanowicz, Michał Kocysłowski, Jan Król.

Sztab szkoleniowy w Będzinie podczas sezonu uległ zmianie, jednak do gry na najwyższym szczeblu rozgrywek drużynę przygotowywał: Damian Dacewicz, i jego asystent: Andrzej Stelmach, który sezon wcześniej wspierał MKS z boiska.  W trakcie sezonu włodarze klubu zdecydowali się na zmiany i stery objął Roberto Santilli, który przez wiele lat pracował w Jastrzębiu. Swój pierwszy mecz z MKS-em Będzin Santilli rozegrał właśnie przeciwko tej drużynie, spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3 dla jastrzębian.

Statystykami w drużynie zajmował się Rafał Murczkiewicz.

MKS Banimex Będzin przygotowania do sezonu rozpoczął 4 sierpnia, przez pierwszy tydzień Tygrysy trenowały przede wszystkim na siłowni, przeszli również testy wydolnościowe i badania.

Po prawie miesiącu przygotowań będzinianie rozegrali swój pierwszy sparing. Spotkanie to miało charakter charytatywny, gdzie pieniądze z biletów przekazane zostały na leczenie ciężko chorej Dagmary i Sandry.  Kilka dni później podopieczni Dacewicza zmierzyli się z Czarnymi Radom, Cuprumem Lubin, VK Ostrava, KS ALURON Warta Zawiercie, BBTS-em Bielsko-Biała.   W przedsezonowych sparingach MKS zmierzył się także z Effectorem Kielce.

Jak na beniaminka przystało Banimex w pierwszej kolejce PlusLigi u siebie zmierzył się ze Skrą Bełchatów. Podopieczni trenera Dacewicza zdołali urwać seta żółto-czarnym.  Tygrysy musiały czekać aż osiem kolejek by zainkasować zwycięstwo w PlusLidze. Udało im się to w meczu przeciwko AZSie Częstochowa, wygrywając u siebie 3:1.

Kolejna posucha trwała nieco dłużej, bo kolejne spotkanie już pod wodzą Santilliego Banimex wygrał w 20. kolejce PlusLigi pokonując w tie-breaku ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle. Dwie kolejki później będzinianie w trzech setach pokonują Indykpol AZS Olsztyn.

W walce o 5-12 MKS zmierzył się z BBTS-em Bielsko-Biała, pierwsze spotkanie zakończyło się tie- breakiem (3:2, dla MKS-u), drugi mecz to pewna wygrana Tygrysów (3:0).

W meczach półfinałowych 9:12 podopieczni Santilliego w pierwszym spotkaniu pokonali Cerrad Czarni Radom 3:2 w drugim spotkaniu musieli uznać wyższość przeciwnika przegrywają 3:1

W walce o 11 miejsce MKS Banimex Będzin dwukrotnie pokonał Effector Kielce 3:0 i 3:1.

Statystyka:

MKS Banimex w lidze zagrał: 33 mecze

MKS Banimex w lidze zagrał: 131 setów

MKS Banimex w lidze zagrał: 8 tie-breaków

MKS Banimex w lidze zagrał: 12 meczów, które zakończyły się wynikiem 3:1

MKS Banimex w lidze zagrał: 13 meczów, które zakończyły się wynikiem 3:0

MKS Banimex w lidzie wygrał: 8 spotkań pokonując m.in. PGE Skrę Bełchatów

W statystykach MKS-u króluje Miłosz Hebda, który zagrał 31 meczów (112 setów). Na przestrzeni całego sezonu zdobył 446 pkt., z czego 249 pkt. atakiem. Hebda króluje również w statystyce najlepiej blokującego zawodnika będzinian: 63 bloki punktowe. Miłosz Hebda zapisał na swoim koncie 34 zagrywki punktowe.

Najlepiej w drużynie Tygrysów przyjmował Robert Milczarek, który zagrał 33 mecze (130 setów), 32, 14% perfekcyjnego przyjęcia.