Reprezentacja Chin będzie kolejnym rywalem na drodze Polaków w mistrzostwach świata kadetów rozgrywanych w Argentynie.

fot. fivb.org

– Właśnie jesteśmy po treningu. W ekipie jest bojowy nastrój. Czeka nas trudny mecz, ale oczywiście chcemy wygrać i awansować do strefy medalowej – mówi II trener reprezentacji Polski kadetów, Maciej Zendeł. Biało-czerwoni w grupie mistrzostw świata kadetów pokonali Bułgarię, Chile, Iran i Tajwan. W tabeli zajęli pierwsze miejsce. W 1/8 finału wygrali z Japonią. Pięć spotkań rozegranych zostało w Corrientes.

Maciej Zendeł podkreślił, że cała ekipa bardzo cieszy się z dotychczasowych wyników. Polska znalazła się w gronie najlepszych drużyn świata. – Oczywiście nie zamierzamy na tym poprzestać. Teraz koncentrujemy na najbliższym meczu. Tak zresztą było dotychczas – powiedział.

Decydujące spotkania mistrzostw świata odbędą się w Resistance. Polska w ćwierćfinale zagra z Chinami w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego (początek o północy). – Będzie to trzeci ćwierćfinał więc możliwe są pewne przesunięcia w terminie rozpoczęcia meczu. Analizujemy grę naszego najbliższego rywala. Jest to trudny przeciwnik, dobrze wyszkolony technicznie. Gracze są wysocy – podkreśla Maciej Zendeł.

Pary meczów 1/4 finału:

Włochy – Iran

Brazylia – Argentyna

Chiny – Polska

Rosja -USA