Reprezentacja Chin przyjechała we wtorek do Brisbane, aby trzykrotnie zmierzyć się z Australią w Logan Metro Indoor Sports Centre w dniach 15-16 maja oraz w Canberra 19 maja.

fot. fivb.org


– To fantastyczna okazja dla naszych siatkarzy, aby zagrać z Chinami przed rozpoczęciem zmagań w Lidze Światowej
powiedział dyrektor generalny australijskiej siatkówki, Mathieu Meriaux. – Chiny są także jednym z naszych przeciwników w Mistrzostwach Azji w Teheranie w sierpniu, więc to będzie to dobry test przed rozpoczęciem sezonu.

Reprezentacja Chin jest obecnie 17. w rankingu FIVB i zmierzenie się z 13. w tym rankingu Australią będzie mocnym testem przed rozpoczęciem tegorocznej Ligi Światowej. Te dwa zespoły grały ze sobą 55 razy z czego 44 razy wygrywali Australijczycy.

Chińczycy zatrudnili nowego trenera po porażce w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie, a jego celem jest awans na IO 2016 w Rio.

Australijczycy zagrają w dywizji 1 Ligi Światowej 2015, po tym jak wygrali dywizję 2 w zeszłorocznym turnieju. Rozpoczną swój występ od meczów z potęgą w siatkówce Włochami w Adelaide pod koniec miesiąca, podczas gdy Chiny wybiorą się do Meksyku na pierwsze spotkania grupy G dywizji 3.

Siatkarze z Australii trenują w Australian Institute of Sport w Canberra, a w czwartek pojadą do Brisbane na sparingi z Chińczykami.