W zespole mistrzyń Polski z Polic już wszystko jasne. Podczas specjalnej prezentacji zorganizowanej w Krakowie przed meczem Ligi Światowej Polska – USA przedstawiono nowe zawodniczki oraz partnerów zespołu. W Chemiku Police zagrają reprezentacyjne rozgrywające Joanna Wołosz i Izabela Bełcik, libero Paulina Maj-Erwardt, reprezentantka Czech Helena Havelkova oraz rewelacyjna kolumbijska atakująca Madelaynne Montaño. Do grona partnerów klubu dołączyły Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Energopol-Szczecin.

Wzmocnienia w zespole ogłoszono tuż po losowaniu grup eliminacyjnych nowego sezonu Ligi Mistrzyń. I doświadczone siatkarki bardzo się czterokrotnym mistrzyniom Polski przydadzą, gdyż od razu zmierzą się one z triumfatorkami ostatniej edycji tych prestiżowych rozgrywek – Eczacibasi Vitra Stambuł. Nowe zawodniczki na pewno pomogą też w walce o obronę krajowego tytułu, tym bardziej, że najgroźniejsze rywalki w Orlen Lidze także zbudowały silne drużyny.

– Zwiększenie grona firm wspierających Chemika Police pokazuje, że wspieranie sportu na najwyższym poziomie jest doskonałą promocją dla marek. Wkład nowych partnerów pozwolił nam na zaangażowanie siatkarek, z którymi z pewnością powalczymy o najwyższe cele – powiedział Krzysztof Jałosiński, prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., głównego partnera klubu. – Oglądałem wczorajsze zwycięstwo naszych mistrzów świata nad Amerykanami i jestem pod wrażeniem widowiska, jakie stworzyli zarówno zawodnicy, jaki i wspaniała publiczność. Nasza siatkówka sportowo i organizacyjnie bardzo się liczy na świecie i jako Grupa Azoty mamy pełne prawo czuć się częścią tych sukcesów – dodał Jałosiński.

– Ubiegły sezon pokazał jak trudno jest grać na najwyższym poziomie zarówno w naszej lidze, jak i w Europie. Z nowymi zawodniczkami, i przy dodatkowym wsparciu PGNiG i Energopolu-Szczecin, z pewnością stać nas na sukcesy w Polsce i w Lidze Mistrzyń – powiedziała Joanna Żurowska, Prezes Zarządu KPS Chemik Police S.A. – Mamy teraz w składzie aż cztery reprezentantki Polski, co bardzo cieszy, bo także w kadrze zawodniczki zgrywają się ze sobą. A że są w tym skuteczne pokazały docierając aż do finału Igrzysk Europejskich w Baku – dodała Żurowska.

Joanna Wołosz – rozgrywająca reprezentacji Polski, srebrna medalista tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń, Igrzysk Europejskich w Baku i Włoch.

Izabela Bełcik – rozgrywająca reprezentacji Polski, dwukrotna mistrzyni i brązowa medalista mistrzostw Europy. Czterokrotna mistrzyni Polski, srebrna medalistka Igrzysk Europejskich w Baku.

Paulina Maj-Erhardt – Libero, reprezentantka Polski, brązowa medalistka mistrzostw Europy. Zdobywczyni Pucharu CEV, mistrzyni, zdobywczyni Pucharu i Superpucharu Polski.

Helena Havelowa –  przyjmująca, reprezentantka Czech, triumfatorka Ligi Europejskiej. Dwukrotna zdobywczyni Pucharu CEV, mistrzyni i zdobywczyni Pucharu Włoch, srebrna medalista tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń.

Madelaynne Montaño – atakująca reprezentacji Kolumbii, posiadaczka nieoficjalnego rekordu świata w liczbie punktów zdobytych w jednym meczu (wspólnie z Bethanią de la Cruz) – 54. Srebrna medalistka Klubowych Mistrzostw Świata i Ligi Mistrzyń, mistrzyni Turcji i Azerbejdżanu.