Liga Światowa 2016

Final Six 2016: Klasyfikacja końcowa

Tegoroczna edycja Ligi Światowej właśnie dobiegła końca. Złoty medal wywalczyli Serbowie, srebrny Brazylijczycy a brązowy Francuzi. Poniżej przedstawiamy końcową klasyfikację po turnieju Final Six w Krakowie. Szczegółowe wyniki Final Six 2016: 13 lipca, środa Brazylia – Włochy 3:0 (25:18, 25:20, 25:19) Polska – Francja 3:2 (21:25, 17:25, 25:17, 28:26, 15:12) 14 lipca, czwartek USA –

[ Read More ]

Final Six 2016: Nagrody indywidualne

W zakończonym właśnie finale Ligi Światowej wygrała reprezentacja Serbii, która pokonała Brazylię. Poniżej prezentujemy zawodników, którzy zdobyli nagrody indywidualne. Pierwszy najlepszy skrzydłowy: Marko Ivović (Serbia) Drugi najlepszy skrzydłowy: Antonin Rouzier (Francja) Pierwszy najlepszy środkowy: Mauricio Souza (Brazylia) Drugi najlepszy środkowy: Srećko Lisinac (Serbia) Najlepszy libero: Jenia Grebennikov (Francja) Najlepszy rozgrywający: Simone Giannelli (Włochy) Najlepszy atakujący:

Final Six 2016: Złota Serbia!

W tegorocznej edycji Ligi  Światowej zwyciężyła reprezentacja Serbii, która w finale bez straty seta pokonała Brazylię i tym samym może cieszyć się ze złota. Serbia – Brazylia 3: 0 (25:22, 25:22, 25:21) Składy zespołów: Serbia: Jovović, Luburić, Podrascanin, Lisinac, Kovacević, Ivović, Majstorović (L) oraz Nikić, Brazylia: Bruno, Wallace, Souza, Lucas, Lucarelli, Mauricio, Tiago (L) oraz

Final Six 2016: Benjamin Toniutti: Nie ma znaczenia o jaki medal walczysz, zawsze chcesz wygrać!

W małym finale tegorocznej edycji Ligi Światowej Francja pokonała reprezentację Włoch bez straty seta. Zapis konferencji prasowej znajduje się poniżej. Emanuele Birarelli, kapitan reprezentacji Włoch: Jesteśmy zawiedzeni. To był trudny mecz dla obu drużyn, ale to Francja ostatecznie zwyciężyła. Uważam, że powinniśmy zagrać dzisiaj lepiej. Francja jest bardzo dobrym zespołem. Charakteryzują się fantastyczną grą w

Final Six 2016: Francja z brązem!

W małym finale Ligi Światowej Francja bez straty seta pokonała reprezentację Italii i tym samym kończy swój udział w Lidze Światowej na trzecim miejscu. Francja – Włochy 3:0 (25:23, 25:21, 25:20) Składy zespołów: Francja: Pujol, Rouzier, Le Roux, Le Goff, Marechal, NGapeth, Grebennikov (L) oraz Lyneel Włochy: Giannelli, Zaytsev, Juantorena, Piano, Birarelli, Lanza, Colaci (L)

Final Six 2016: Bruno Rezende: Jesteśmy gotowi na ciężką walkę w finale

Brazylia po fenomenalnej gonitwie za Francją w czwartym secie awansowała do finału Ligi Światowej w Krakowie i dzisiaj zmierzy się z Serbią w walce o złoto. Bruno Rezende: Jesteśmy bardzo szczęśliwi po tym zwycięstwie nad Francją, ponieważ to było naprawdę ciężkie spotkanie. Trójkolorowi to jeden z najlepszych zespołów na świecie. Nasza drużyna jednak się nigdy

Final Six 2016: Ivan Zaytsev: Zmarnowałem wysiłek całej drużyny

Włosi po niezwykle zaciętym spotkaniu przegrali w półfinale Ligi Światowej w Krakowie z reprezentacją Serbii. Wiele pretensji do siebie miał po tym meczu Ivan Zaytsev. Przegraliście po wielkiej walce. To musi być duże rozczarowanie, bo przecież finał był na wyciągnięcie ręki.. Ivan Zaytsev: To na pewno jest dla nas duże rozczarowanie. Jestem zły na siebie,

Final Six 2016: Marko Podrascanin: Mam nadzieję, że jutro będzie ten dzień

Włosi udowodnili, że są naprawdę świetnym zespołem, potwierdzili swoją klasę i pokazali siatkówkę na wysokim poziomie. Udało nam się jednak wygrać, mimo wielu przeciwności losu, pomimo ich oporu i słabego poziomu sędziowania. – powiedział po wygranym półfinale z reprezentacją Italii Marko Podrascanin, środkowy Serbii. Stworzyliście dzisiaj świetne widowisko. Jak trudno było dzisiaj pokonać reprezentację Italii?

Final Six 2016: Laurent Tillie: O końcówkach setów decydowały detale

Wczoraj w drugim półfinałowym meczu reprezentacja Francji uległa w czterech setach ekipie Canarinhos i tym samym dzisiaj będzie walczyć o brązowy medal Ligi Światowej z Włochami. Zapis konferencji prasowej znajduje się poniżej. Antonin Rouzier, atakujący reprezentacji Francji: Mecz z Brazylią był dla nas bardzo trudny. Wygrał zespół lepszy. My nie byliśmy gotowi na twardą walkę